צילום: דוברות משרד החוץ

מלאווי הודיעה: נפתח שגרירות בירושלים

המדינה האפריקנית החליטה להקים נציגות רשמית בבירה עד הקיץ הבא • שר החוץ אשכנזי: החלטה זו היא הוכחה נוספת לקשר בין המדינות ולהתרחבות מעגל השלום
עמיחי שטיין
03 בנובמבר 2020
19:19

מלאווי, שבמזרח אפריקה, הודיעה היום (שלישי) רשמית כי תפתח שגרירות קבע בישראל ותקים אותה בירושלים, עד הקיץ הבא. שר החוץ של המדינה אייזנהאואר מקאקה עדכן בכך את עמיתו גבי אשכנזי בפגישה במשרד החוץ בירושלים.

שר החוץ אשכנזי אמר בתום הפגישה בתגובה להחלטה: "אני רוצה לברך את ממשלת מלאווי על ההחלטה החשובה להיות החלוצה, והמדינה האפריקאית הראשונה להקים את מבנה השגרירות שלה בירושלים. החלטה זו היא הוכחה נוספת לקשר בין המדינות ולהתרחבות מעגל השלום. העיר ירושלים, בירת הנצח של מדינת ישראל, תהיה גשר של שלום לעולם כולו ואני קורא למדינות נוספות ללכת בדרכה של מאלאווי ולהעביר את שגרירויותיהן לירושלים בירת ישראל".

מלאווי היא אחת המדינות היחידות באפריקה שקשריה עם ישראל נמשכים ברציפות מאז 1964. במשך שנים רבות הגישה מדינת ישראל סיוע רב, בדגש על התחום החקלאי למלאווי. הודעת מלאווי מצטרפת להודעות דומות מהונדורס, קרואטיה, סרביה וקוסובו שהצהירו לאחרונה על ההחלטה להקים שגרירות בירושלים.