-

הבקשה החריגה של משפחת הנרצחת מעראבה: "מבקשים הגנה מהמשטרה"

בקשת משפחתה של וופא עבאהרה, שנרצחה על פי החשד בידי הגרוש שלה, באה בעקבות שמועות שנפוצו לפיהן החשוד ברצח מתכוון, לטענתם, לרצוח גם את אחיה ואמה. "קוראים בכל לשון של בקשה לכל מי שיכול לסייע, ללחוץ על המשטרה להציב ניידת ליד הבית עד לתפיסתו של הרוצח, לפני שיקרה אסון נוסף", נכתב בהודעת המשפחה. המשטרה: "לצד החקירה המאומצת, הפעילות ביישוב ובאזור נמשכת כל העת"
ערן זינגר
20 בנובמבר 2020
20:37

משפחתה של וופא עבאהרה, שנרצחה על פי החשד בידי הגרוש שלה, פרסמה הערב (שישי) הודעה ובה דרשו מהמשטרה "לספק הגנה לבית המשפחה באופן מיידי". בקשת המשפחה באה בעקבות שמועות שנפוצו ביישוב עראבה, שבו הם מתגוררים, כי החשוד ברצח מתכוון, לטענתם, לרצוח גם את אחיה ואמה.  

"בין אם השמועות נכונות או לא, הרוצח הנתעב עודנו מסתובב חופשי, אבל מאמצי החיפוש ביישוב נפסקו ולא רואים ניידות משטרה. פנינו למשטרה, ונענינו שאין צורך. בזמן שהם מסרבים לעדכן אותנו לגבי תוצאות החיפוש. אנחנו קוראים בכל לשון של בקשה לכל מי שיכול לסייע, ללחוץ על המשטרה להציב ניידת ליד הבית עד לתפיסתו של הרוצח, לפני שיקרה אסון נוסף".

המשטרה מסרה בתגובה: "מאז מקרה הרצח, מבוצעות במשטרה מגוון פעולות חקירה ופועלים כוחות משטרה גדולים במטרה להתחקות אחר עקבותיו של הרוצח ולעוצרו. לצד החקירה המאומצת, פעילות המשטרה ביישוב ובאזור נמשכת כל העת, באמצעות כוחות גלויים וסמויים הפועלים למען ביטחון התושבים. נמשיך לבצע את כל הפעולות הנדרשות לאיתור הרוצח ומיצוי הדין עמו".

ביום שלישי נמסר מהמשטרה כי עשרה מבני משפחתו של החשוד ברצח נעצרו בגין הפרעה לשוטרים בעת החיפושים אחר החשוד, רביע כנאענה. מהמשטרה נמסר כי בעת החיפושים, כמה מהחשודים אף יידו אבנים לעבר השוטרים. מעצרם של שלושה מהחשודים הוארך, והשאר שוחררו בתנאים מגבילים.

כנאענה עצמו, שחשוד כי פגע במכוניתה של גרושתו וופא עבאהרה אתמול בעראבה ודקר אותה למוות, טרם נעצר. הוא תועד במצלמות אבטחה כשהוא נמלט ממקום התקיפה. כנאענה ריצה בעבר עונש מאסר על אלימות במשפחה, ובחודשים האחרונים היו התראות לגבי סכנה לחייה של גרושתו. על אף האזהרות, הפעולה היחידה שננקטה היתה בקשה חוזרת של שירותי הרווחה שתיכנס למקלט, אך עבאהרה סירבה כי רצתה להיות קרובה לילדים. 

ביוני 2019 נאשם כנאענה בתקיפה של גרושתו ובאיומים עליה. לאחר שיצאה עם ילדיה לבית הוריה, שלח לה הודעות מאיימות: "אני לא רוצה לעשות משהו ששנינו נפסיד ממנו ובגדול, אל תכריחי אותי לעשות טעות". עוד כתב: "בשביל הילדים אני לא עושה חשבון למאה מאסרי עולם. אם אני מפסיד אותך לא מעניין אותי מאסר, ואולי לא תלייה". כנאענה הורשע בכתב אישום מתוקן בשתי עבירות של איומים ועבירה של תקיפת בת זוג. נוסף לכך הוא הורשע באיומים על חמותו.

תגיות:
עראבה