הפגנה נגד אלימות נשים בירושלים, אוק' 2020
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

משרד הבריאות מבהיר: הורה שהואשם בעבירות מין או אלימות כלפיו - לא ימנע מתן טיפול לילדו

הודעת המשרד הגיעה לאחר שבימים האחרונים פורסם כי אביעד משה, שהואשם בניסיון רצח של בת זוגו שירה איסקוב ובהתעללות בבנו התינוק, מסרב לאשר מתן חיסון לילדו. בעקבות התערבות משרד הבריאות, הוסבר לקופת החולים שבה רשום התינוק כי לא נדרש אישור של ההורה, וניתן לחסן אותו
מערכת כאן חדשות
26 בנובמבר 2020
17:32

משרד הבריאות מבהיר היום (חמישי) בהודעה - ניתן לתת טיפול רפואי לקטין שההורה שלו הורשע או הואשם בביצוע עבירות מין או אלימות כלפיו, גם ללא הסכמת ההורה. כדי לעשות זאת, יש להציג אישור מהפרקליטות על המצב בפני הגורם המטפל. 

הודעת המשרד הגיעה לאחר שבימים האחרונים פורסם כי אביעד משה, שהואשם בניסיון רצח של בת זוגו שירה איסקוב ובהתעללות בבנו התינוק, מסרב לאשר מתן חיסון לילדו. בעקבות התערבות משרד הבריאות הוסבר לקופת החולים שבה רשום התינוק כי לא נדרש אישור של ההורה, וניתן לחסן אותו. 

אחיה של שירה, עופר איסקוב, התייחס למצב ביום שלישי האחרון, בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב. "הילד צועק ובוכה בלי סיבה", סיפר. "אנחנו רוצים לקחת אותו לפסיכולוג ולבדיקה בהתפתחות הילד ואי אפשר כי האב מסרב לחתום על אישור. צריך לשלול מגברים כאלו מצב של אפוטרופוס". 

אתמול פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 הקלטות בלעדיות מהדקות שלאחר ניסיון הרצח של איסקוב בערב ראש השנה במצפה רמון. בהקלטות נשמעים השכנים של הזוג מזעיקים את כוחות ההצלה. "אתה תאבד אותה, עוד שנייה היא מתה", אמר אחד מהם בשיחה למוקד. שכן נוסף נשמע מזרז את הגעת כוחות ההצלה: "כל שנייה חשובה, זה עניין של חיים ומוות".