הרב נתנאל דרעי

הרב החשוד בעבירות מין בתלמידיו: לראשונה - עימות נערך בין הצדדים

בידי המשטרה נמצא סרטון שבו נראה הרב נתנאל דרעי מנשק את אחד המתלוננים. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של החשוד עד ליום שני
הדס גרינברג
26 בנובמבר 2020
19:28

פרשת הרב החשוד בעבירות מין בתלמידיו: המשטרה ערכה לראשונה עימות בין הרב נתנאל דרעי מלוד ובין תלמידיו שהתלוננו נגדו, ואלו הטיחו בו את המעשים המיוחסים לו. בידי המשטרה נמצא סרטון שבו נראה הרב מנשק את אחד המתלוננים. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של החשוד עד ליום שני. 

עד כה נחקרו עשרות מעורבים בפרשה, בהם תלמידיו של הרב, והתבצעו בדיקות פורנזיות לפריטים שנלקחו על ידי המשטרה מביתו של החשוד. השופטת זהר דיבון סגל קבעה בדיון  כי: "שחרורו של החשוד עשוי באופן מובהק לשבש את החקירה". ביום שני צפויה להיות מוגשת הצהרת תובע נגד דרעי, לקראת כתב אישום.

לפני כשבוע פורסמה בכאן חדשות עדותו של מ', בן משפחתו של אחד מהצעירים שהגיש תלונה נגד הרב. בהקלטות שנחשפו בתוכנית "ערב ערב" נשמע בן המשפחה מספר: "הוא עשה להם מעשים מגונים מאוד קשים". מ' התייחס לקהילתו של דרעי וציין: "למה לא באים לחקור את הכת? אנשים שם שבויים ומסכנים. מה שקורה שם זה מלחמת עולם. יש דין רודף וזה יכול להוביל לרצח. אנשים שם עם רצח בעיניים. נשים בעצמן יכולות לרצוח שם".

בקהילתו של דרעי הוציאו "דין מוסר" - המאפשר לפגוע במי שיעיד נגדו. המשטרה פנתה לשני בתי דין רבניים פרטיים כדי שיתנו הסכמה לתלמידים להגיש תלונות. אחד מבתי הדין נעתר לבקשת המשטרה, והוציא פסק דין בנושא.