כיתה בבית ספר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"בתי הספר של החגים" יפעלו בחנוכה בגני הילדים ובכיתות א'-ב'

עלות הפעלת התוכנית למשך חמישה ימים: 150 מיליון שקלים • התשלום ייקבע לפי המעמד הסוציו-אקונומי של העיר
לירן כוג'הינוף
27 בנובמבר 2020
12:40

"בתי הספר של החגים" יפעלו במהלך חג החנוכה בגני הילדים ובכיתות א'-ב', כך סיכמו היום (שישי)שרי החינוך, האוצר ויו״ר השלטון המקומי. התוכנית תפעל במשך חמישה ימים כדי לספק רצף חינוכי, אחרי הסגר הממושך. עלות הפעלת התוכנית היא כ-150 מיליון שקלים. 

השתתפות ההורים תקבע על פי אשכולות למ"ס של היישוב בו הם מתגוררים כאשר אשכולות למ"ס 1 עד 4, הנמוכים ביותר, לא יידרשו לשלם כלל. אשכולות למ"ס 5 עד 7 ישלמו 20 שקל ליום פעילות, ואשכולות למ"ס 8 עד 10 ישלמו סכום של 30 שקל עבור יום פעילות.

שר החינוך יואב גלנט מסר בתגובה להחלטה: "מאות אלפי ילדים ימשיכו בשגרת הלימודים במהלך חופשת החנוכה הקרובה. זוהי בשורה חשובה עבור התלמידים, שזקוקים לרצף חינוכי וחברתי, ולהוריהם. הפעלת בתי הספר של החגים בתקופת החנוכה זוהי החלטה נוספת השבה ומציבה את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי, כנדרש וכמצופה".

שר האוצר ישראל כ״ץ מסר: "לאור הסגר הממושך, הקצנו תקציב מיוחד לטובת הפעלת 'בתי הספר של החגים', שיפעל בחופשת חנוכה, כך שהוריהם של מאות אלפי ילדים יוכלו לצאת לעבודה. הילדים יהנו ממסגרות חינוכיות איכותיות וישמרו את הרצף החינוכי שכה נחוץ עבורם. משרד האוצר בהובלתי יוסיף לגבש פתרונות שיטיבו עם המשק ועם החברה במדינת ישראל". 

יו״ר השלטון המקומי, חיים ביבס: "בתי הספר של החגים יאפשרו לילדים ולהורים שגרה ושפיות לאחר חודשים של למידה מרחוק וסגרים. אני מודה לשרי האוצר והחינוך שהתגייסו לתקצוב התכנית. הרשויות המקומיות יהיו מוכנות להפעיל את התכנית בחופשת החנוכה". 

תגיות:
חינוך