הורדוס או לא הורדוס? הסכת עוד יום, ישראל כ"ץ
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

ישראל כ"ץ - הורדוס או לא הורדוס?

האם שר האוצר צודק כשהוא משווה את עצמו למלך יהודה הגדול ורב ההישגים? עקיבא נוביק מגיש את השעשועון ההיסטורי שינסה לענות על השאלה מכל הזוויות
עוד יום
04 בדצמבר 2020
02:38
עודכן ב 14:07

מזה כמה חודשים ששמותיהם של הורדוס הגדול ושר האוצר ישראל כ"ץ נקשרים יחדיו. הכול התחיל באמירתו של כ"ץ, שהשווה את עצמו למלך יהודה ומייסד שושלת בית הורדוס. "הובלתי את הרפורמה המדהימה בתולדות מדינת ישראל במסגרתה נבנים שני נמלים חדשים בארץ", אמר בריאיון לעיתון כלכליסט בחודש אוגוסט. "זו התחרות. זה רשום על שמי בהיסטוריה לנצח, כמו שהורדוס בנה נמל בקיסריה כשהוא רצה להפוך את ישראל בחסות הרומים למרכז סחר בינלאומי. הוא לא הצליח - אני הצלחתי".

"ישראל כ"ץ לא בנה נמלים חדשים", הסביר ראש התחום הכלכלי בכאן 11, שאול אמסטרדמסקי. "הוא ניסה לעשות רפורמה בוועדי העובדים בנמלים. כשזה לא צלח, הוא החליט להקים נמלים פרטיים, אבל בפועל מדובר פשוט בעוד רציפים בנמלים הקיימים". אמסטרדמסקי הוסיף: "אני חושב שבתור מועמד מטעם עצמו לראשות הממשלה, הוא חייב לבוא עם הישגים מסויימים. לכן הוא מתאמץ לבנות לעצמו תדמית של 'בונה הארץ'. מסיבה זו הוא גם ימשיך לדבר על הישגיו בנמלים וברפורמת השמיים הפתוחים לנצח". 

האזינו להסכת "עוד יום"