בוב דילן, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

בוב דילן מכר את כל קטלוג השירים שלו לחברת יוניברסל

הקטלוג כולל זכויות יוצרים של יותר מ-600 שירים ומשתרע על פני 60 שנה. סכום העסקה טרם פורסם אבל הוא מוערך ביותר מ-300 מיליון דולר
איתמר מרגלית
07 בדצמבר 2020
14:53

קבוצת יוניברסל מיוזיק הודיעה היום (שני) כי רכשה את קטלוג השירים השלם של הזמר והיוצר בוב דילן. הקטלוג כולל זכויות יוצרים של יותר מ-600 שירים ומשתרע על פני 60 שנה. בעבר נוהל קטלוג השירים של דילן על ידי חברת סוני מיוזיק. סכום העסקה טרם פורסם אבל הוא מוערך ביותר מ-300 מיליון דולר.

"זה לא סוד שאמנות כתיבת השירים היא המפתח הבסיסי לכול מוזיקה נהדרת, וזה לא סוד שדילן הוא אחד המתרגלים הגדולים ביותר של אותה אמנות", אמר לוסיאן גריינג', מנכ"ל קבוצת יוניברסל מיוזיק בהודעה בה הכריז על העסקה. "לייצג את גוף העבודה של אחד מגדולי כותבי השירים בכל הזמנים - היא זכות וגם אחריות", הוסיפה ג'ודי גרסון, מנכ"ל חטיבת ההוצאה לאור של הקבוצה.

בשנת 2016 היה דילן לכותב השירים הראשון שזכה בפרס נובל לספרות. שיריו זכו ליותר מ-6,000 גרסאות כיסוי בששת העשורים האחרונים ובוצעו על ידי מגוון רחב של אמנים ברחבי העולם. מאז שהוציא את אלבומו הראשון בשנת 1961, מכר דילן בן ה-79, יותר מ-125 מיליון אלבומים ברחבי העולם.

תגיות:
מוזיקה