אמיר אוחנה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אוחנה בהתייחסות ראשונה למינוי המפכ"ל: "תוך חצי שנה תראו משטרה אחרת לגמרי"

השר לביטחון הפנים אמר על הבחירה בקובי שבתאי: "יחזק את אמון הציבור במשטרה. אם יצליח לעשות חלק ממה שעשה במשמר הגבול במשטרת ישראל - דיינו"
משה שטיינמץ
17 בדצמבר 2020
21:06

יומיים לאחר ההודעה על מינוי קובי שבתאי למפכ"ל המשטרה, נשמע השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בהתייחסות ראשונה לנושא כשהוא אומר: "תוך חצי שנה תראו משטרה אחרת לגמרי". כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

באירוע הדלקת נרות חנוכה של ארגון זק"א נשמע השר אוחנה אומר: "בעזרת השם, אם הכול ילך כמתוכנן, המשטרה יוצאת לדרך חדשה. מההיכרות העמוקה עם מי שבחרתי בו לעמוד בראש הארגון, בתוך חצי שנה אתם תראו משטרה אחרת לגמרי, ובעזרת השם הוא יחזק את אמון הציבור במשטרה. אם יצליח לעשות חלק ממה שעשה במשמר הגבול במשטרת ישראל - דיינו".

אמש פורסם בחדשות הערב כי  כמה מהניצבים שמתכוונים לפרוש מהמשטרה לאחר הבחירה בקובי שבתאי כמפכ"ל המשטרה, מתכוונים לעשות זאת רק לאחר שוועדת גולדברג תאשר את מינויו. זאת כלקח מניסיון המינוי של צ'יקו אדרי לפני שנתיים, שלבסוף נפסל.

גורם משפטי מתכוון להעלות בפני חברי הוועדה את הטענות שנחשפו בכאן חדשות לפני כשלושה חודשים ולפיהן שבתאי העביר מידע ממחשבי המשטרה לחברה פרטית בעת שהיה מפקד מרחב שרון. יצויין כי ראשת מח"ש סירבה בשעתו לפתוח בחקירה נגד שבתאי וקצין בודק במשטרה זיכה אותו מהטענות.