מסע ההלוויה של אסתר הורגן

"היא חיה כל רגע בחייה": אסתר הורגן הובאה למנוחות

כוחות הביטחון ממשיכים בחיפושים אחר רוצח תושבת טל מנשה בת ה-52 • ראש מועצת יש"ע יוסי דגן: "אסתר נרצחה רק בגלל היותה יהודיה" ופנה לרה"מ בבקשה להכפיל את היישוב לזכרה
מיכל וסרמן
22 בדצמבר 2020
10:37

אסתר הורגן מטל מנשה, שנרצחה שלשום ביער שקד בצפון השומרון, הובאה היום (שלישי) למנוחות בבית העלמין בשקד. מאות בני אדם השתתפו במסע ההלוויה.

בהספדים שנישאו ליד בית המשפחה אמר ראש מועצת יש"ע יוסי דגן כי אסתר נרצחה רק בגלל היותה יהודיה. הוא פנה לרה"מ בבקשה להכפיל את היישוב טל מנשה בשומרון לזכרה של אסתר ולהעצמת האחיזה בחבל הארץ הזה.

כוחות הביטחון ממשיכים במאמצים לאתר את הרוצח. כמו כן, במערכת הביטחון חוששים מגל של נסיונות פיגוע בעקבות הרצח בצפון שומרון ופיגוע הירי אמש בירושלים, שבו מחבל פלסטיני בן 17 מאזור ג'נין נורה ונהרג לאחר שפתח באש אל עמדה של המשטרה בכניסה להר הבית. השוטרים לא נפגעו.

אסתר הורגן, בת 52 במותה, אם לשישה ילדים ויועצת זוגית במקצועה, יצאה ביום ראשון לריצה ביער בשעות הצוהריים. בשעות הערב, לאחר שלא הצליח ליצור איתה קשר, הזעיק בעלה בנימין את כוחות הביטחון. צוותי סריקה של הצבא והמשטרה החלו בחיפושים אחריה, ובסביבות השעה 01:00 לפנות בוקר היא נמצאה ללא רוח חיים.

האזינו לריאיון עם בנימין הורגן בכאן רשת ב

בנימין הורגן, בעלה של אסתר, אמר הבוקר בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב: "היא חיה בכל רגע בחייה. היה לה כל כך הרבה לתת. סומך את ידיי על מערכת הביטחון שיעשו את מלאכתם, הם עדכנו שהדברים מתקדמים". עוד אמר בריאיון כי: "אסתר יצאה לריצה ביער הסמוך - 30 מטר מהבית. היא נהגה לעשות זאת בכל יום שמזג האוויר איפשר זאת. בבוקר שום דבר לא היה חריג, אחה"צ הטלפון לא היה זמין, גם זה לא חריג. רק כשהתחילה חשכה התחלנו לחפש אחריה ושלחנו הודעה בקבוצת הווטסאפ של היישוב - אף אחד לא ידע דבר".

שר הביטחון בני גנץ כתב אתמול בטוויטר כי "כוחות הביטחון פועלים כדי לשים יד על הרוצח המתועב - לעולם לא נקבל מציאות שחיי אדם הופכים להפקר".

תגיות:
פיגוע