פעילות צה"ל הלילה
צילום: אהוד אמיתון, TPS; באדיבות המשפחהמד"א

פרסום ראשון: החשוד ברצח אסתר הורגן שחזר את המעשה בזירה

הלילה מיפו לוחמי צה"ל את ביתו של החשוד בכפר טורה, לצורך בחינת האפשרות להרוס אותו. כוחות הביטחון עצרו את החשוד ברצח אתמול, פלסטיני כבן 40, בתום מצוד של ארבעה ימים. יחד עימו נעצרו חשודים בסיוע להימלטות שלו
כרמל דנגור
25 בדצמבר 2020
06:56
עודכן ב 18:02

החשוד ברצח אסתר הורגן שיחזר היום (שישי) את המעשה בזירה שבצפון השומרון. הלילה מיפו לוחמי צה"ל את ביתו של החשוד בכפר טורה, לצורך בחינת האפשרות להרוס אותו. כוחות הביטחון עצרו את החשוד ברצח אתמול, פלסטיני כבן 40, בתום מצוד של ארבעה ימים. יחד עימו נעצרו חשודים בסיוע להימלטות שלו. אתמול פורסם בחדשות הערב כי על פי הערכה,  האיש, שחזר לביתו אחרי שנמלט, הודה בביצוע הרצח בחקירתו הראשונית.  

עוד מעריכים כי המחבל חיפש קורבן לאחר שהסתנן מבעד לגדר ההפרדה, ותכנן את הרצח. תגבור הכוחות הביטחוניים בעקבות הרצח יימשך גם בימים הבאים. בנימין, בעלה של אסתר, אמר בתגובה למעצר החשוד: "הייתי בטוח שזה יגיע במוקדם או במאוחר. אנחנו סומכים את ידינו על כוחות הביטחון ומערכת המשפט, ומצפים שיימצה הדין עד תום עם אותו רוצח נתעב. אנחנו נתרכז בעשייה שלנו, להוסיף אור".

גופתה של הורגן, בת 52 מטל מנשה, נמצאה בתחילת השבוע ביער ריחן שבצפון השומרון. הורגן, אם לשישה ילדים ויועצת זוגית במקצועה, יצאה ביום ראשון לריצה ביער בשעות הצוהריים. בשעות הערב, לאחר שלא הצליח ליצור איתה קשר, הזעיק בעלה בנימין את כוחות הביטחון. צוותי סריקה של הצבא והמשטרה החלו בחיפושים אחריה, ובסביבות השעה 01:00 לפנות בוקר היא נמצאה ללא רוח חיים.