גנץ בשיחה עם הפעילים
צילום: שרגא לוינשטיין

כחול לבן מתפרקת - גנץ לפעילים: התכוננו לתקופה קשה

בשל הסקרים האחרונים, לפחות שניים מחברי הכנסת במפלגה דורשים להתברג בצמרת הרשימה – ולא יעזבו • גנץ מנהל שיחות אישיות עם חברי הכנסת כדי להשאירם במפלגתו • ביש עתיד עשויים להיפרד מיעלון אם יסרב לפרק את תל"ם
יערה שפירא
31 בדצמבר 2020
21:26

כחול לבן מתפרקת: יו"ר המפלגה בני גנץ נפגש אמש עם פעילי מפלגתו לאחר פרסום הסקרים, בהם סקר כאן חדשות שהעניק לו ארבעה מנדטים בלבד. בתיעוד שפורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11 הכין גנץ את הפעילים לתקופה קשה. "האמת צריכה להיאמר - המציאות כרגע יותר קשה. זה פחות גאווה ללכת להגיד היום אני עם בני גנץ, אך בכל זאת אני בוחר לדבוק בדרך ולהיות נחוש ולהמשיך", אמר גנץ לפעילים.


בתוך כך, בשל תוצאות הסקרים האחרונים, לפחות שניים מחברי הכנסת שנותרו במפלגה דורשים מקום בצמרת הרשימה, כתנאי להישארותם. גנץ מקיים בימים האחרונים שיחות אישיות עם חברי הכנסת כדי להשאירם במפלגתו.

בד בבד, ביש עתיד עשויים להיפרד ממשה יעלון אם יסרב לפרק את מפלגתו תל"ם ולהצטרף כחבר מן השורה ביש עתיד. יעלון צפוי לקבל את החלטתו בשבוע הבא.

גנרל בלי חיילים: באיזו מציאות חי בני גנץ? הזווית, מדור יומי חדש בכאן חדשות

מוקדם יותר היום, שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי הודיע לגנץ כי הוא עוזב את הסיעה. בין הצדדים היו סדרת שיחות וגנץ ניסה לשכנע את שי להישאר. יזהר שי מעוניין להישאר בזירה הפוליטית ונמצא במגעים עם מפלגות אחרות.

גם ח"כ רם שפע הודיע לגנץ שהוא עוזב את כחול לבן. שפע, שטרם החליט אם הוא מתפטר מהכנסת, מצוי במגעים עם ראש עיריית תל אביב, ויו"ר מפלגת "הישראלים" רון חולדאי. שפע, בעברו יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, זכה לקרדיט ציבורי ביושבו בראשות ועדת החינוך של הכנסת.