הפרות סדר ליד חברון

תקרית ליד חברון: חייל צה"ל ירה בצעיר פלסטיני ופצע אותו קשה

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה כי פלסטיני נורה בראשו על ידי כוח צה"ל סמוך לכפר יטא מדרום לחברון. לפי הדיווח, הצעיר הארון אבו-עראם בן 24, נפצע אנוש מהירי במהלך החרמת גנרטור • צה"ל: "מוכרת טענה על פלסטיני שנפצע מירי חי, במהלך תקרית אלימה בה הופעלה אלימות נגד הכוח. האירוע מתוחקר"
כרמל דנגור ועומרי חיים
01 בינואר 2021
18:07

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה היום (שישי) כי פלסטיני נורה בראשו על ידי כוח צה"ל סמוך לכפר יטא שמדרום לחברון. לפי הדיווח, הצעיר הארון אבו-עראם בן 24, נפצע אנוש מהירי שהתרחש במהלך החרמת גנרטור.

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך משימה שגרתית של פינוי מבנה בלתי חוקי בכפר א-טוואני, התפתחה התפרעות אלימה שבה השתתפו כ-150 פלסטינים. בין היתר הם יידו אבנים אל הלוחמים, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי באוויר. עוד נמסר כי צה"ל מודע לדיווח על פלסטיני שנפצע מירי חי וכי האירוע מתוחקר.

הכוח שירה הוא מגדוד 603 של הנדסה. בשיחה עם כאן חדשות, אמר ראש המועצה האזורית א-טוואני, מחמד רבעי: "העימות שנראה בסרטון התפתח לאחר שחיילי צה"ל נכנסו במפתיע לאחד מהבתים במקום ולקחו ממנו את הגנרטור". לדבריו, אבו-עראם שגר בסמוך לבית ממנו נלקח המכשיר, יצא לסייע לשכניו - ונפגע. עוד הוסיף ראש המועצה האזורית כי אבו-עראם לא בהכרה, מורדם ומונשם, ופונה על ידי ארגון הסהר האדום לבית החולים "אל-אהלי" שבחברון.