-

משרד הבריאות: המוטציה הבריטית יכולה להסביר את העלייה בתחלואה

בישראל זוהו כ-150 מקרי הידבקות במוטציה • הציבור שומר על הנחיות הסגר השלישי ביומו הראשון: השווקים ריקים מקונים, מחסומים הוצבו בכבישים הבין-עירוניים • מ"מ מקום המפכ"ל ניצב קובי שבתאי אמר בתדרוך לתקשורת: "מגיע צל"ש לציבור שנשאר בבתים" • "בעל דוכן פלאפל תועד בעימות עם שוטרים שבאו לאכוף את תקנות הסגר
גילי כהן וורד פלמן
08 בינואר 2021
10:40
עודכן ב 18:56

כ-150 מקרים של המוטציה הבריטית זוהו עד כה בישראל. במשרד הבריאות ציינו היום (שישי) כי זה יכול להסביר את העלייה בתחלואה. בסך הכל נבדקים למוטציה הדרום אפריקנית 220 בני אדם, כאשר 15 מהם שבו מדרום אפריקה והשאר נחשדים בעקבות מגע איתם. לפי שעה, לא אותרה המוטציה בישראל.

בתוך כך, ביום הראשון לסגר נראו השווקים ומרכזי הקניות ריקים באופן יחסי, כשרק מעט קונים פקדו אותם. סוחרים בשוק מחנה יהודה בירושלים אמרו לכאן חדשות כי הם נמנעו מלהזמין סחורה חדשה ליום שישי, יום עבודה עמוס בדרך כלל, ושהם מסיימים סחורה מאתמול. גם שוק הכרמל בתל אביב ריק מאנשים, ומרבית הדוכנים נותרו סגורים.

הנחיות הסגר המלאות

מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב קובי שבתאי הגיע הבוקר לתדרוך במחוז ירושלים, וצפה בהפעלת מחסומי התנועה בעיר. "חייב לתת צל"ש לציבור, מי שלא היה צריך לצאת לא יצא", אמר שבתאי. במחוז ירושלים לבדו ישנם כ-46 מחסומים שנועדו לצמצם את התנועה בסגר ולאכוף את התקנות.

בעל דוכן הפלאפל שנעצר משליך שולחן וכיסא לעבר השוטרים

הבוקר עצרה המשטרה זכיין של רשת "פלאפל בריבוע" בשוהם, לאחר שעבד בניגוד להנחיות. המשטרה עצרה אותו באמצעות שימוש בטייזר בחשד לתקיפת שוטרים שאכפו את הסגר. 

בעל הדוכן כבר הוזהר אתמול לאחר שפתח את העסק ונערך לבעליו שימוע בגין הפעלת המקום בניגוד לתקנות מתן שירות. שוטרים שהגיעו לאכוף את התקנות אמרו כי הותקפו על ידי בעל המקום ובנווכי הושלכו לעברם שולחן וכיסא.