משפחת סימפסונס
FOX

הם חזו שטראמפ יהיה נשיא, וגם את המהומות בוושינגטון

סצנה מתוך פרק של סדרת האנימציה הארוכה בעולם, "משפחת סימפסון" הפך ויראלי בימים האחרונים, מעל ל-20 שנים לאחר שידורו, כאשר הוא חוזה את הניסיון להשתלט על גבעת הקפיטול
גיא בריצמן
10 בינואר 2021
12:48

הסימפסונס עושים זאת שוב: סדרת האנימציה המיתולוגית "משפחת סימפסון" כבר קיבלה מעמד של נביאה בכל הקשור לחיזוי אירועים בארצות הברית. גם הפעם - עם המהומות בוושינגטון וההסתערות על הקפיטול - מצליחה המשפחה בצהוב לראות את הנולד בפרק ששודר לפני כ-25 שנה, והפך ויראלי בימים האחרונים.

הפרק שנקרא, למרבה האירוניה, "היום בו האלימות מתה", הוא משנת 1996, ובו בארט וליסה סימפסון צופים בסדרה מוזיקלית בטלוויזיה שבה מופיעה דמות מצוירת של מה שאמור להיות תיקון לחוקה, שרוצה להיכנס לתוך בניין הקפיטול. אחרי ש"התיקון" אושר על ידי הקונגרס, הוא מזמן את חבריו "התיקונים האחרים",  והם מסתערים עם נשקים שלופים על הבניין.

זוהי לא הפעם הראשונה שבה הסדרה והיוצר שלה, מאט גרונינג, מצליחים לחזות את עתידה של האומה האמריקנית. 16 שנים לפני שנבחר דונלד טראמפ לנשיאות, בפרק משנת 2000 ששמו "בארט לעתיד", מוצגת מציאות אלטרנטיבית שבה ליסה סימפסון נבחרת לנשיאות לאחר הכישלון של קודמה בתפקיד - דונלד טראמפ.