-
צילום: פלאש 90

בדרך לגיור רפורמי? בג"ץ נערך לפרסום פסק הדין

אחרי 15 שנים: בית המשפט צפוי לפרסם את הכרעתו ב-11 עתירות הדורשות להכיר בגיור רפורמי וקונסרבטיבי. לבקשת רה"מ ושר הפנים, המדינה ביקשה לדחות את פסק הדין שוב, בשל הכניסה לתקופה של ממשלת מעבר. השופטים דחו את הנימוק וציינו שהעניקו בעבר מספיק זמן להסדרת הסוגיה
אמוץ שפירא
17 בינואר 2021
07:38

עדכון (01.03.21): לראשונה - בג"ץ מורה למדינה: להכיר בגיור רפורמי וקונסרבטיבי שנעשה בישראל

בג"ץ נערך לפרסם בתקופה הקרובה את פסק הדין בעתירות הדורשות להכיר בגיור הרפורמי והקונסרבטיבי - כך פורסם הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב. מדובר ב-11 עתירות שרובן הוגשו בשנת 2005. המדינה פנתה –  לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי – להרכב השופטים לפני כמה ימים בבקשה נוספת לדחות את מתן פסק הדין. זאת לאחר שבקשה דומה קודמת נדחתה. 

הנימוק לבקשה החדשה היה שעכשיו יש ממשלה יוצאת ואחר כך תכהן ממשלת מעבר. עוד כתבו לשופטים כי המדינה מודעת לחריגות הבקשה, אבל רגישותה של הסוגיה בשילוב המצב המשברי, מצדיקים לדחות את מתן פסק הדין ולאפשר לממשלה הבאה לנסות להסדיר את הסוגיה בחקיקה.

ההרכב בדיון, שהוא הרכב מורחב של תשעה שופטים, דחה את הבקשה  וכתב כי העתירות תלויות ועומדות מזה שנים ארוכות. השופטים ציינו שרוב העתירות הוגשו לפני 15 שנה, ומפאת חשיבות הסוגיה ורגישותה, ניתנה לכל הגורמים הנוגעים שוב ושוב האפשרות לגבש פתרון מקיף שייתר את מתן פסק הדין.

"וגם לאחר שלפני כמה חודשים נענינו בפעם המי יודע כמה ולפנים משורת הדין לדחות את פסק הדין, לא נעשתה כל התקדמות בנושא", כתבו שופטי ההרכב. עוד הם הוסיפו כי ככל שיתרחשו התפתחויות נוספות לפני מתן פסק הדין, ניתן יהיה להגיש הודעה מעדכנת ביחס אליהן.