ג'ו אקזוטיק
AFP

מלך הנמרים התאכזב ולא זכה לחנינת הנשיא טראמפ

ג'וזף שרייבווגל הידוע יותר בכינוי ג'ו אקזוטיק כוכב סדרת התעודה של נטפליקס, "חיות רעות", מרצה מאסר בגין ניסיון רצח. כמעריץ של טראמפ הוא ציפה ביממה האחרונה להיכלל ברשימת החנינות ולבסוף התבדה
גיא בריצמן
20 בינואר 2021
15:59

החנינות של טראמפ: 143 חנינות והקלות בעונש העניק הלילה (רביעי) דונלד טראמפ. בין הדמויות הרבות שהמתינו לרשימת החנינות של הנשיא היוצא טראמפ ונשאר מאוכזב, היה לא אחר מאשר ג'ו אקזוטיק, מנהל גן החיות הפרטי ואיש החתולים הגדולים, כוכב סדרת הטלוויזיה "חיות רעות" ששודרה בנטפליקס. 

ג'ו אזוטיק או בשמו המקורי, ג'וזף שרייבווגל, שדמותו המוחצנת, הצבעונית ומעוררת המחלוקת כבשה את המסכים, נידון ל-22 שנות מאסר בינואר 2020 באשמת ניסיון לרצוח, באמצעות רוצח שכיר, את מנהלת עמותת Big Cat Rescue, קרול בסקין, גם היא ממשתתפות הסדרה. 

ג'ו אקזוטיק ואחד מנמריו. קרדיט: NETFLIX

לקראת היום האחרון לכהונתו של טראמפ חן הנשיא האמריקני 73 אנשים והקל בעונשם של 70 נוספים. אריק לאב, החוקר הפרטי שהיה מעורב בפרשה של מלך הנמרים אמר אתמול כי הנשיא ככל הנראה הולך לחון את אקזוטיק ולשחררו ממאסרו הלא מוצדק, לטענתו. "אנחנו הולכים לחגוג," אמר לאב, "יש לנו סיבה טובה להאמין שהחנינה תעבור".

אבל החגיגה לא התקיימה ושמו של ג'ו לא הופיע ברשימת החנינות, אכזבתם הרבה של הנאשם ומעריציו שמאז שידור הסדרה הפופולארית מציפים אותו במכתבי תמיכה לתאו בכלא. עורכי הדין לא איבדו תקווה ובריאיון לרשתות האמריקניות, הם אומרים היום כי עדיין נותרו כמה שעות לסוף כהונתו של טראמפ- "הכל עוד אפשרי".

בין הדמויות היותר ידועות שזכו לחנינת הנשיא ביומו האחרון בתפקיד היו הראפר ליל וויין, שהמתין לגזר דינו באשמת ירי, ובעל בריתו של טראמפ, סטיב באנון, שהורשע בהונאה הקשורה לגיוס כספים פוליטי.