בנט וסמוטריץ'

שאיפות ותסביכים: הזוגיות של בנט וסמוטריץ' - מראה לציונות הדתית

מדוע מערכת היחסים בין יו"ר הציונות הדתית ליו"ר ימינה היא הזוגיות הכי טעונה במערכת הפוליטית? עקיבא נוביק ויאיר אטינגר מנתחים את הצעדים הבאים בציונות הדתית ומנסים להעריך: האם השניים ירוצו שוב יחד?
עוד יום
21 בינואר 2021
10:37

אין הרבה מגעים בפוליטיקה שלנו שמערבבים כל כך הרבה רגשות ותסביכים כמו היחסים בין בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט. דרך הזוגיות שלהם אפשר לספר המון על החברה הדתית ועל הפוליטיקה והרבנים. מדוע מערכת היחסים בין יו"ר הציונות הדתית ליו"ר ימינה היא הזוגיות הכי טעונה במערכת הפוליטית? עקיבא נוביק ויאיר אטינגר מנתחים את הצעדים הבאים בציונות הדתית ומנסים להעריך: האם בנטים וסמוטריצ'ים ירוצו שוב יחד, ומה צריך בנט לעשות כדי להיות ראש הממשלה? 

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

בנט הפך להיות הדמות הטרגית של הפוליטיקה הישראלית. במערכות הבחירות האחרונות הוא בקושי עבר את אחוז החסימה. פעם אחת הוא אפילו נותר בחוץ ואז עשה כל מיני קומבינות, כאשר בעצם החלום שלו הוא להיות ראש ממשלה. בנט רוצה להנהיג פלח מרכזי שמזדהה עם ערכי הציונות הדתית, אפילו מזדהה עם המחנה הדתי-לאומי, זה פלח עצום והפלח הזה כאילו מבקש שינהיג אותו.

בנט גדל, במובן מסוים, קצת ליד הציונות הדתית. הוא היה ציוני דתי, אבל הוא לא בא מעולם הישיבות ובטח לא מעולם הרבנים. בנט משך הרבה מאוד צעירים. בנט הוא אותו אחד שאין לו ריח של תורה. הדבר הזה היה יתרון אדיר. ואז הוא התחיל להתברבר.  להגיד רגע, אני כן שומע לרבנים? אני לא שומע לרבנים? יש לי קשר עם הרב דרוקמן, אבל מה בדיוק טבעו של הקשר? בנט קצת פספס חלק מהניואנסים הדתיים. עד נקודה מסוימת זה היה יתרון שלו. בשלב מסוים זה התחיל להכביד עליו.