יונתן פדידה, חשוד בדריסת רוכבי האופניים בשרון

דורס רוכבי האופניים בשרון יונתן פדידיה הורשע בהמתה בקלות דעת

פדידה דרס לפני כשנה את יניב לוגסי ותומר ויינשטיין ליד מחלף "הדרים". הפרקליטות כי תבקש 12 שנות מאסר אך לא ציינה את מתחם הענישה
אמוץ שפירא
26 בינואר 2021
10:18

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע הבוקר (שלישי) את יונתן פדידה בהמתה בקלות דעת ועבירות נוספות. פדידה דרס למוות את רוכבי האופניים יניב לוגסי ותומר ויינשטיין בדצמבר 2019 ליד מחלף "הדרים" שבשרון.

בשבוע שעבר היה אמור להיות מוגש הסדר הטיעון בתיק, אך שינוי של הרגע האחרון במתחם הענישה הרצוי שהפרקליטות התכוונה לבקש, הביא לדחייה של שבוע בדיון. לאחר שיחות בין פרקליטו של פדידה, עדי כרמלי, לבין פרקליטת המחוז, התקיים הבוקר הדיון בעניינו.

בדיון היום הודיעה הפרקליטות כי תבקש 12 שנות מאסר אך לא ציינה את מתחם הענישה. פדידה הורשע, בין השאר, בשיבוש מהלכי משפט, בנהיגה בשכרות ובהחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית.

 

עו"ד שגיא שגב מפרקליטות מחוז מרכז אמר בתום הדיון: "הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום המקורי. בין היתר, הורשע בשתי עבירות של המתה בקלות דעת של תומר ויינשטיין ויניב לוגסי ז"ל. הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה לעניין העונש. אנו רואים את התיק הזה בחומרה והעונש אותו ביקשנו לגזור על הנאשם, 12 שנות מאסר, עולה על הפסיקה הנוהגת במקרים דומים ומשקף לטעמנו את החומרה הרבה של התיק".