דובי רול, חאן הגבס

"הפלונטר הביורוקרטי לא מצליח לשחרר את זה": למה יזם תיירות נדרש לשלם על צומת חדש בכביש?

פנייה אחת שעולה מיליונים מונעת מחאן הגבס במכתש רמון לפתוח את שעריו. "מחפשים מי ישים את הכסף על הדבר הזה. כל עוד הדרך הזאת פתוחה לציבור בעלי עניין צריכים להשתתף", אומר בעל המקום • צפו בכתבה
איתי דודי | משחקי הכיס
30 בינואר 2021
09:54

בימים טרופים של מקדם הדבקה ומחסומים, המדבר עומד בהבטחה העתיקה שלו - להיות מקום לברוח אליו. אבל גם המדבר לא מצליח לשמש מפלט מהביורוקרטיה, כשלהיות יזם בפריפריה בישראל זה רק אם אתה משוגע או טיפוס חולם. על זה יכול לספר דובי רול, בעלי חאן הגבס במכתש רמון שמתקשה לפתוח את שעריו בגלל צומת. "משהו בפלונטר הבירוקרטי לא מצליח לשחרר את זה. אף אחד לא מתנגד, כולם חושבים שאני צודק", הוא מספר.

כדי להבין את התסכול של דובי צריך לחזור 60 שנה לאחור. מאמצע שנות ה-50 עד לשנות ה-90 הייתה במכתש מחצבת גבס, ובשנות ה-90 הוכרז המקום כשמורת טבע. דובי רול ושותפו סמי חכרו את הזכויות על המחצבה במטרה להקים במקום מיזם תיירות. "משפחות שרוצות לטייל בסגנון פשוט של קמפינג", מסביר רול, "להחזיר את הפשטות ולטייל בצורה פשוטה".

התהליך התחיל לפני 20 שנה. את היתר הבנייה לשלב א' הם קיבלו לפני כשנה וחצי אחרי שעמדו בכל הדרישות להקים את החאן. "עשינו עבודה יפה מול חברת מקורות. יש לי גם מים וגם חשמל במתחם". אלא שזה לא מספיק למדינה, שרוצה שרול ידאג גם לבניית תחנת אוטובוס בצומת הסמוך לחאן, יוסיף נתיב השתלבות ויניח בכביש אביזרי בטיחות. כל עוד הצומת לא מסודר, אין אישור להביא קבוצות - וזה גזר דין מוות.

על פי הרשויות, הסדרת הפנייה מכביש 40 לחאן היא באחריות רול. אך למה כביש ציבורי צריך להיות באחריות יזם פרטי? "מה שקורה בפועל עכשיו זה שמחפשים את הגוף המממן", אומר רול, "מחפשים מי ישים את הכסף על הדבר הזה. הגישה שלי נורא פשוטה - כל עוד הדרך הזאת פתוחה לציבור בעלי עניין צריכים להשתתף. גם אני צריך, אבל יש פה עוד לא מעט גופים".

תגיות:
תיירות