זירת האירוע
צילום: רויטרס

הפיצוץ ליד השגרירות בהודו: "מתייחסים כמו לאירוע טרור"

הפיצוץ אירע במקום שנקרא "בית ג'ינדל", מרחק כ-50 מטרים מהשגרירות הישראלית • גורמים בהודו ובישראל: מתייחסים לאירוע כאל אירוע ביטחוני שכוון נגד השגרירות • דיווח בהודו: מעטפה הממוענת לשגריר ישראל אותרה ליד מקום הפיצוץ
כתבי כאן חדשות
29 בינואר 2021
14:39
עודכן ב 18:58

בהודו התפוצץ היום (שישי) מטען מאולתר סמוך לשגרירות ישראל בניו דלהי. לא היו נפגעים, אך כמה כלי רכב ניזוקו. הפיצוץ אירע במקום שנקרא "בית ג'ינדל", מרחק כ-50 מטרים מהשגרירות. לפי אחד הדיווחים, באזור נערך טקס בהשתתפות ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. הפיצוץ אירע ביום שבו ישראל והודו חוגגות 29 שנים לכינון היחסים ביניהן. גורמים בהודו ובישראל מתייחסים לאירוע כאל אירוע ביטחוני שכוון נגד השגרירות.

הגורמים אמרו כי לאחרונה חודדו כל נהלי הביטחון בנציגויות ישראל בעולם, והועלתה הכוננות והעירנות. במשרד החוץ עדכנו כי איש לא נפגע באירוע וכי לא נגרם נזק לבניין. עוד הוסיפו כי האירוע נמצא תחת חקירת הרשויות בהודו, שנמצאות בקשר עם הגורמים הישראלים הרלוונטיים. בתקשורת בהודו דיווחו על מעטפה הממוענת לשגריר ישראל שאותרה ליד מקום הפיצוץ.

שר החוץ גבי אשכנזי שוחח עם מקבילו שר החוץ ההודי, שהבטיח כי שלטונות הודו "ערבים לביטחון השליחים הישראלים וימשיכו לפעול בנחישות לאיתור כל המעורבים בפיצוץ". שגריר ישראל בהודו רון מלכא אמר בשיחה עם כאן חדשות: "אנחנו מתייחסים לזה כניסיון לפיגוע טרור. אנחנו ערוכים לכך, כשליחים של המדינה אנחנו יודעים שאנחנו משמשים כמטרה לאויבינו. הפעלנו נוהל חירום וכל הנציגויות בהודו בכוננות עליונה".

מפרטי האירוע עולה כי המטען המאולתר הונח ככל הנראה בעציץ שהונח על מעקה ברחוב. גורם משטרתי אמר לכלי תקשורת מקומי כי "מהערכה ראשונית נראה כי מדובר במעשה קונדס שמטרתו לעורר סנסציה".

ערוץ טלוויזיה הודי דיווח כי בעקבות הפיצוץ, פורסמה אזהרה לכל נמלי התעופה, מתקנים חשובים ומבני ממשל בדלהי, וכי האבטחה תוגברה במקומות הללו.

ב-13.2.2012 נפצעה אשתו של נציג משרד הביטחון בשגרירות ישראל בדלהי, טלי יהושע-קורן, בפיצוץ מטען שהוצמד לרכבה. משטרת הודו קבעה אז כי משמרות המהפכה של איראן עמדו מאחורי האירוע.

בהכנת הידיעה השתתפו עמיחי שטיין, מיכל רשף, מואב ורדי ואיתמר מרגלית

תגיות:
הודו