איסקוב, היום

שירה איסקוב בוועדה למעמד האישה בכנסת: "חייבים לעשות פה שינוי"

הוועדה דנה בהסדרי טיעון מקלים בעבירות אלימות במשפחה, אליהם הגיעה הפרקליטות. איסקוב התייחסה גם לחקירה הנגדית אותה היא צפויה לעבור במשפט של אביעד משה: "למה אני צריכה לעבור את זה שוב ושוב?"
מיכל וסרמן
01 בפברואר 2021
09:39
עודכן ב 13:21

ועדת הכנסת למעמד האישה התכנסה הבוקר (שני) לדיון בהסדרי הטיעון הנחתמים עם גברים המואשמים באלימות במשפחה. בדיון השתתפה שירה איסקוב, שנפצעה קשה מאלימות בן זוגה אביעד משה, שתקף אותה בביתם במצפה רמון בחודש ספטמבר.

"חייבים לעשות פה שינוי. כשמתחילים משא ומתן להסדר טיעון, לקורבן אין שום אמירה בנושא", אמרה איסקוב. בדבריה גם התייחסה לחקירה הנגדית אותה היא צפויה לעבור במשפט של המואשם בתקיפתה, ואמרה שהיא חושבת שיש מקום למנוע את מעמד "התקיפה השנייה" שנשים חוות על דוכן העדים, ולהסתפק בעדות במשטרה. "למה אני צריכה לעבור את זה שוב ושוב?", שאלה.

עו"ד טוני גולדנברג מפרקליטות מחוז תל אביב אמרה בנוגע לתיק נגד משה: "אני לא מעורבת בתיק, אבל קראתי, להערכתי המקצועית בתיק הזה לא יהיה הסדר טיעון. לא יירדו מעבירת ניסיון רצח. הכחשנו את הפרסומים על הסדר טיעון".

אימה של שירה: עסקת טיעון - פרס למי שמנסה לרצוח

אימה של שירה איסקוב, אסנת, אמרה בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי "לא יכול להיות שעסקת טיעון תהיה אפשרית למי שמנסה לרצוח". לדבריה, "הייתי רוצה לדבר ולשאול את מי שעושה את העסקה הזו: אם זו הייתה הבת שלכם, הייתם עושים את זה? אתם נותנים לו פרס".

"זה פשוט להכניס אותה מחדש לאותם הרגעים שהתרחש הדבר המזעזע", הוסיפה האם. "לחיות שוב ושוב את הנקודה של הזוועה, להעביר אותה שוב בתוך האש. למה צריך להוסיף עוד לצלקות הללו?. אי אפשר לתאר עם מה היא צריכה עוד להתמודד. צריך לדבר איתה מאוד בעדינות כי היא מאוד סגורה כלפי המשפחה כי היא עסוקה בעצמה. היא מגנה עלינו, על המשפחה שלה, מפני הכאב הגדול שלה".

עוד אמרה אסנת איסקוב: "לא היה לה סיכוי גדול לחיות כשהיא הגיעה לבית החולים. שירה ניצלה בנס כי יש לה ייעוד בחיים, יש לה מטרה בעולם הזה. לא יכול להיות שהיא נשארה בחיים סתם". על החיים שאחרי האירוע מספרת האם: "שירה נמצאת בטיפולים, הולכת מטיפול לטיפול. בעלי הוא הנהג הצמוד שלה ואני לא עובדת ושומרת על הילד. כולנו עם צלקות. אנחנו מודים לכל עם ישראל שהשתתף בכאב שלנו, תמך, ניסה ועדיין מנסה לעזור".