אחמד חיג'אזי

הרופא שנפצע בחילופי האש בטמרה: היורים היו שוטרים על אזרחי

ד"ר מוחמד ערמוש: "אחד מהם רדף אחרי אחמד שנהרג לתוך הבית" • אחיו של הסטודנט שנהרג: "המשטרה טעתה כשפתחה באש בשכונה" • מפקד המחוז הצפוני הבהיר שהשוטרים פעלו כמצופה מהם, ואמר כי "מי שיורה על שוטרים - דינו למות"
חן ביאר ומיכל וסרמן
02 בפברואר 2021
08:36
עודכן ב 12:05

ד"ר מוחמד ערמוש, שנפצע הלילה (שלישי) בחילופי האש בין שוטרים לחשודים בטמרה, סיפר על האירועים מבית החולים. אחמד חיג'אזי, הסטודנט לסיעוד שנהרג באירוע, היה בביתו של ערמוש לפני שהחלו האירועים. "אחמד היה כמו בן בית אצלנו", אמר. "שמענו קול של ירי והוא יצא לפניי. הירי היה כמו גשם, ראיתי את המוות בעיניים. פתאום אחמד חזר בריצה הביתה, ראיתי שהוא צולע". 

ערמוש טען שהיורים בו היו שוטרים על לבוש אזרחי, ושהם לא התריעו לפני שירו לעברם. "הייתי מאחורי מכונית, והכדור שפגע בי הגיע מתחתיה", הוא תיאר. "אחד מהיורים הגיע אלי לאחר שנפצעתי וכיוון אליי אקדח. ביני לבין המוות הייתה שנייה. אמרתי לו 'אני רופא, אני רופא', לא ידעתי מה לומר. הוא בקושי השתכנע. הוא רדף אחרי אחמד שנהרג לתוך הבית". 

עאמר חיג'אזי, אחיו של אחמד, סיפר גם כן על האירוע בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. לדבריו, "הוא שמע ירי ויצא לראות מה קורה. המשטרה כשהיא נכנסת למקום שצפוף כמו בעזה, אין בשכונה הזאת מקום למרדפים והמשטרה טעתה כשהתחילה חילופי אש באזור הזה". 

האזינו לריאיון עם עאמר חיג'אזי בכאן רשת ב

חיג'אזי הוסיף: "מה שקורה בחברה שלנו לא התחיל אתמול, אנשים חיים מפשע, לא אחוז ולא שניים שנמשכים לכסף הקל ולא מקשיבים למבוגרים והנכבדים". על אחיו הצעיר, הוא סיפר: "אחמד היה כמו בן בשבילי, אני החלפתי לו טיטולים. כל דבר שעשיתי – זה בשבילו. הוא למד סיעוד במשך שנה ואתמול היה היום הראשון שהוא נכנס לבית החולים עם מדים של אח". 

 אחמד חיג'אזי שנורה הלילה למוות

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב שמעון לביא, התייחס הבוקר לחילופי האש החריגים הלילה בטמרה. בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב אמר ניצב לביא כי השוטרים המעורבים בחילופי האש נחקרו במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). מפקד המחוז הוסיף כי עוד לא ידוע מירי של מי נהרג הסטודנט שנקלע למקום.

האזינו לריאיון עם מפקד המחוז הצפוני במשטרה בכאן רשת ב

ניצב לביא ציין כי השוטרים חתרו למגע ופעלו כפי שמצופה מהם. "אני משבח אותם", אמר בריאיון. מפקד המחוז הסביר כי הירי אירע באזור שבו היו בימים האחרונים עוד אירועי ירי שנועדו לסחוט איש עסקים. "השוטרים היו שם במארב בניסיון לסכל אירוע מהסוג הזה. מי שמבצע ירי לעבר שוטרים דינו למות", הדגיש.

השחקנית ריהאם דיהאב, פעילה חברתית בחברה הערבית, סיפרה כי הירי אירע בשכונה שלה. "זה הפך לשגרת חיים שלנו. חשבתי שזה סתם יריות כמו כל יום", אמרה דיהאב בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ריהאם דיהאב בכאן רשת ב

כוח משטרתי שהיה הלילה בטמרה הבחין בארבעה חשודים יורים לעבר בית. השוטרים ניסו לעצור את החשודים ובמקום התפתחו חילופי יריות. אחד מהחשודים, מוחמד יאסין, נהרג מהירי וחשוד נוסף נפצע. בחילופי האש נהרג גם אחמד חיג'אזי, סטודנט לסיעוד.

תגיות:
טמרה