אביר קארה

"צריך פה חיסול": אביר קארה שוב מסתבך

מנהיג השולמנים שהצטרף לימינה תכנן לכלוא את יריבו להנהגה ולמחוק חומרים מהטלפון הנייד שלו • קארה: אין פה איום ושום דבר • ימינה: צר לנו שפוליטיקאים ערמומיים משקיעים שעות נוספות בלהכפיש אותנו
דנה ירקצי
04 בפברואר 2021
21:37

"צריך פה חיסול": כך תכנן אביר קארה, שהצטרף לימינה, להביא את יריבו להנהגת השולמנים, לכלוא אותו בחדר - ולמחוק את החומרים שנמצאים אצלו בטלפון הנייד.

צפו בכתבה: 

ההסתבכויות של המועמד החדש לכנסת מטעם מפלגת ימינה אביר קארה: הודעה שהגיעה לידי כאן חדשות מציגה כיצד תכנן קארה להביא את יריבו מהנהגת השולמנים, אילן בן הרוש, למעבדת הטלפונים, לכלוא אותו בחדר ולבצע מחיקה של חומרי הטלפונים שיש ברשותו. כך שיתף קארה ברעיון את אחד מחבריו: "אם אני מביא את אילן בן הרוש למעבדה של גיסי ומחייב אותו להעביר לידי את ההקלטות שהוא עשה בטלפון שלו, כדי שאוכל להתקדם איתו שלב, סוגר עליו את הדלת בחדר, שלא יצא מזה איום בכוח? כן. אבל צריך פה 'חיסול', הוא בנה כנראה אוסף של בדיות והקלטות, זה בן אדם מסוכן. אני רוצה למחוק לו את הזיכרונות".

בן הרוש, שאליו מתייחס קארה בהודעה, הוא ממייסדי השולמנים שעבד בצמוד אליו כאחראי לובינג וקשרי ממשל. בין השניים התגלעו חילוקי דעות - קארה חשד שבן הרוש מקליט אותו כדי שביום מן הימים ישתמש בהקלטות נגדו. בשיחה היום עם בן הרוש, הוא הופתע מהדברים ואמר לכאן חדשות: "אני חושב שזה הזוי. הזוי...אם דבר כזה היה יוצא לפועל במקום לכנסת ישראל, הוא כנראה היה נכנס למקום אחר, תוך 24 הוא היה בפנים, הוא היה מבחינתי עבריין לכל דבר ועניין חד משמעית".

אביר קארה, שהנהיג את השולמנים, אמר בשיחה עם כאן חדשות: "אמרתי ים של דברים בשנה האחרונה.... לא תכננתי כלום עם אף אחד. יש לי 1,500 הודעות עם אנשים שאמרתי להם חמשת אלפים דברים...אין פה איום ושום דבר, שום כלום".

בחודש שעבר חשף מיכאל שמש בחדשות הערב התכתבויות נוספות של קארה בעלות אופי בעייתי: בעימות עם מתנגדים כתב קארה: "אני אשים לכם רימון מחוץ לדלת".

קארה הסתבך בפלילים ב-2006, אז הורשע בהפרעה לשוטר ובהעלבת עובד ציבור. ב-2002 נחשד שפגע במזיד ב-30 עצי זית במטע של תושב ערבי. התיק הסתיים ללא הרשעה.

אילן בן הרוש, התייחס למועמדותו של קארה לכנסת: "ח"כ צריך להיות דמות ממלכתית, אני די בהלם מזה. אני גם מפחד לדבר אני אומר את האמת...כי יש לי משפחה, וקיבלתי איום מרומז מצד שלישי שלהיות בשקט וזהו".

ממפלגת ימינה נמסר בתגובה: אביר קארה נלחם למען הזכות של מאות אלפי עצמאים לפרנס את משפחתם ולהביא לחם הביתה. צר לנו שפוליטיקאים ערמומיים משקיעים שעות נוספות בלהכפיש אותנו במקום לדאוג למיליון המובטלים.