יאיר לפיד, ארכיון
צילום: כאן חדשות

לפיד: בשנה הבאה יתקיימו פריימריז ביש עתיד

יו"ר יש עתיד הבהיר כי "המפלגות שהתחייבו להחליף את רה"מ יודעות לעבוד ביניהן". הוא הוסיף כי סירובו של בנט להתחייב שלא יישב עם נתניהו עלולה להיות "קומבינה שתכלול את ישיבתו של בן גביר בממשלה"
הבוקר הזה
07 בפברואר 2021
08:24

יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד אומר כי בשנה הבאה יתקיימו לראשונה בחירות לראשות המפלגה במסגרתן יעמוד לבחירה לתפקיד יושב הראש. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, אמר לפיד הבוקר (ראשון) כי כל המפלגות שהתחייבו להחליף את ראש הממשלה נתניהו יודעות לדבר ולעבוד ביניהן וכי צריך להחליף את הממשלה מהר.

האזינו לריאיון עם יאיר לפיד בכאן רשת ב

לפיד הוסיף כי "מה שקורה בימים האחרונים הוא טירוף, אפילו בממשלה מודים שאין מתווה ליציאה מהסגר". לדבריו העובדה שיושב ראש ימינה נפתלי בנט מסרב להתחייב שלא יישב עם נתניהו מדאיגה מאוד ועלולה להיות "קומבינה שתכלול את ישיבתו של איתמר בן גביר בממשלה". "ראש הממשלה עושה ככל שביכולתו לדחוף לממשלה תומך טרור, צריך לאתחל את המערכת למקום נורמלי", אמר לפיד.

בתוך כך, השר יובל שטייניץ מהליכוד אומר כי היה צריך להמשיך את הסגר לפחות עוד שבוע בשל התחלואה הגבוהה והזן הבריטי המשתולל. בריאיון בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, אמר שטייניץ כי הוא מקווה "שהפתיחה באמת תהיה מדורגת וייפתח רק מה שהוחלט עליו בעצה אחת עם כל מומחי משרד הבריאות". בהיבט הפוליטי אמר שטייניץ כי הוא מתנגד להקמת קואליציה שתסתמך על איתמר בן-גביר או על מפלגת רע"מ בראשות מנסור עבאס.

האזינו לריאיון עם השר יובל שטייניץ בכאן רשת ב