משפט נתניהו

נתניהו הנחה את שרי הליכוד: התבטאו נגד פתיחת שלב ההוכחות בבחירות

רה"מ ביקש מהם להזהיר מפני החלטה שתהיה לדבריו "התערבות בוטה בבחירות" • התביעה מעוניינת להקדים את עדותם של ארנון מילצ'ן והדס קליין - מחשש לשיבוש עדויות
מיכאל שמש ותמר אלמוג
08 בפברואר 2021
20:37

משפט נתניהו: ראש הממשלה ביקש לפני הדיון שהתקיים היום (שני) משרי הליכוד שיתבטאו פומבית נגד מה שהוא מכנה "הקדמת" שלב ההוכחות לתקופת הבחירות, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. נתניהו חשש מאוד שהשופטים יכריעו היום על קיום הדיונים עוד לפני 23 במארס וביקש מהשרים לומר שהחלטה כזאת תהיה "התערבות בוטה בבחירות" וביקש מהם להזהיר מפני החלטה כזאת. 


בפרקליטות שוקלים באופן חריג להקדים את העדויות של ארנון מילצ'ן והדס קליין, זאת בשל הקשר של מילצ'ן עם עורך הדין בועז בן צור, סניגורו של נתניהו, החשש שהביעו בפניו משיבוש המשפט או העדויות. בפרקליטות חוששים כי השיח הקיים בין מילצ'ן לבין בן צור, שהיה עורך דינו, עלול להשפיע על המשפט ועל העדויות.

לפני כמה ימים פנו בתביעה לבן צור והזהירו אותו משיח בנושא ומשיבוש, במיוחד לאור אמירה למילצ'ן שלנתניהו תמיד יש פינה חמה בלב בשבילו ויכול ליצור איתו קשר. מנגד הסנגור טוען שמדובר בטענות שקריות, שהשיח הוא אך ורק שיח חולין והפרקליטות מנסה לשבש את ההגנה. בהגנה צפויים להתנגד להקדמת העדויות האמורות.


עורך דינו של ראש הממשלה, בועז בן צור, ביקשו בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים לדחות את שלב ההוכחות בדיון בשלושה-ארבעה חודשים – לתקופה שאחרי הבחירות. חלק מהטענות שהעלו הסנגורים של נתניהו ובני הזוג אלוביץ' היו שלא קיבלו חומרים שדרושים להם.

עורכת הדין יהודית תירוש מצוות התביעה השיבה: "הדרמה שמציגים הסנגורים אינה במקומה. בתוך שלושה שבועות התביעה יכולה להעביר להגנה את רשימת המוצגים הקשורים לקבוצת העדים הראשונה". הדיון הסתיים ללא החלטות.


בתחילת הדיון כפר נתניהו באישומים נגדו ואישר את התשובה שהוגשה בשמו מטעם עורכי דינו. גם בני הזוג אלוביץ' וארנון מוזס אישרו את התשובה שהוגשה בשמם. לאחר הכפירה באישומים נתניהו קיבל פתק מעורכת דין מצוות ההגנה שלו - ויצא מהאולם. 

שעות לאחר מכן, הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסמו את החלטתם ולא קבעו מועד לפתיחת שלב ההוכחות. עם זאת הם קבעו כי הוא ייפתח רק אחרי שיוכרע בסוגיית האישורים שנתן היועמ"ש לחקירת נתניהו. כך שמסתמן ששלב ההוכחות לא יוכל להיפתח לפני הבחירות בחודש הבא.