פרסום ראשון: הרשות הפלסטינית העבירה בחשאי 200 חיסונים לירדן

הרשות הפלסטינית שלחה בחשאי 200 חיסונים לירדן
החיסונים הועברו למרות ביקורת חריפה ברחוב הפלסטיני על שהרשות טרם החלה לחסן אוכלוסיות בסיכון וטענות כי היא מחסנת מקורבים. לא ידוע אם החיסונים מיועדים לירדנים או לבכירים פלסטינים הנמצאים בירדן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה של חיסון
צילום: צילום: גטי אימג'ז

פרסום ראשון: הרשות הפלסטינית העבירה בחשאי חיסונים לירדן. מדובר ב-200 חיסוני ספוטניק מרוסיה שהועברו ביום חמישי האחרון דרך גשר אלנבי לידי מנגנון המודיעין הכללי הירדני. כך מסרו היום (שני) מקורות פלסטינים לכאן חדשות. לא ברור אם החיסונים מיועדים למערכת הביטחון הירדנית או לבכירים פלסטינים המתגוררים בירדן.  


בימים האחרונים נשמעת ביקורת גוברת נגד הרשות הפלסטינית שמחסנת לכאורה בכירים, מקורבים ועיתונאי חצר, בטרם החלה בחיסון קבוצות שבסיכון באוכלוסייה הכללית. עד כה קיבלה הרשות חיסונים המספיקים לחיסון 6,000 איש בלבד מפני הנגיף וככל הידוע החלה בחיסון צוותים רפואיים. זאת על רקע עלייה הדרגתית בתחלואה בשבוע האחרון.

עזה לפי שעה, שומרת על יציבות בתחלואה, אבל עדיין לא התחילה אפילו לקבל חיסונים. בישראל עדיין מתמהמים עם קבלת החלטה לאפשר העברת חיסונים לעזה. שרת הבריאות של הרשות הפלסטינית אמרה היום שישראל מנעה מהרשות להכניס 2,000 חיסוני ספוטניק לרצועת עזה. החיסונים הגיעו ללא תיאום, וללא אישור הדרג המדיני. נציגי הרשות הפלסטינית הגיעו ללא תיאום למעבר ביתוניא עם חיסוני ספוטניק, שנתרמו על ידי רוסיה, במטרה להעבירם לרצועת עזה. זאת על אף שטרם אושרה בקשת הרשות להעברת החיסונים לרצועת עזה על ידי הדרג המדיני ולכן סורבו.

הפופולריים