רב ביקש הבהרות מסעודיה בנוגע לאנטישמיות

רב ביקש הבהרות מסעודיה בנוגע לאנטישמיות
הרב דוד רוזן ביקר בממלכה כחלק ממשלחת בין דתית והביע דאגה ממצב ספרי הלימוד בסעודיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגש דתי סעודיה
צילום: צילום: סוכנות הידיעות הרשמית של סעודיה

בשבוע שעבר הרב דוד רוזן, מנהל היחסים בין הדתות בארגון היהודי האמריקני (ה-AJC)  השתתף במשלחת בין דתית שנפגשה עם מלך סעודיה בארמונו. בשולי הפגישה חסרת התקדים ביקש רוזן מיועץ בכיר במשרד החינוך הסעודי הבהרות על דו"ח שפורסם בשבוע שעבר מטעם מכון המחקר אימפקט סי (IMPACT SE) שמראה כי למרות הניסיונות של הממלכה להראות פתיחות כלפי העולם, עדיין יש לא מעט תכנים אנטישמיים, אנטי יהודיים ואנטי ציוניים בספרי הלימוד.

היהודים בין השאר מתוארים שם כקופים ומואשמים שהם מתנקשים וUבוגדים. הריגת יהודים ולחימה נגדם מוצגות כתנאי מקדים ליום הדין. גם תכנים אנטי ציוניים לא חסרים וישראל מוגדרת אויב והתנועה הציונית מוצגת באור שלילי במיוחד. עם זאת ישנם תכנים אנטי יהודיים ואנטי ציוניים שהוסרו כמו הפרוטוקולים של זקני ציון הידועים לשמצה.

הסעודים ענו לרב הישראלי שנפגש באופן תקדימי עם המלך כי נעשו שינויים, אך יש עוד עבודה רבה בנושא והדברים ייבדקו. לטענתם, החשיבה היא להתקדם בצורה איטית וחכמה בנושא תכנית הלימודים כדי שלא תהיה תגובה קיצונית נגד המהלך והשינויים. גורם המקורב לשלטון  אמר לכאן חדשות כי למרות הממצאים המטרידים, הוא אופטימי שיהיה ניהול טוב יותר של סוגיית תוכני הלימוד בסעודיה באופן שיעלה בקנה אחד עם תדמיתה החדשה כIמדינה מוסלמית שמשרישה את ערכי השלום והצדק ומובילה את העולם האסלאמי.

הפופולריים