דיווח: סוכלה מזימה אזורית להתנקש במפקד כוח קודס, קאסם סולימאני

דיווח: סוכלה מזימה אזורית להתנקש בסולימאני
על פי ראש המודיעין האיראני במשמרות המהפכה, נעצרה החולייה שתכננה את החיסול. בתוך כך, בראיון נדיר שקיים סולימאני השבוע, הוא טען כי ישראל פספסה הזדמנות לחסלו בשנת 2006
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קאסם סולימאני
צילום: צילום: אי-פי

הערוץ האיראני בשפה הערבית אל-עאלם דיווח היום (חמישי) מפי ראש מערך המודיעין במשמרות המהפכה, חוסיין טאיב, כי סוכלה מזימה אזורית להתנקש במפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני. בדיווח נאמר כי נעצרה חוליית החיסול. לפי טאיב, מדובר במזימה של מנגנוני מודיעין ערביים וישראליים.

לפי הבכיר האיראני, הכוונה הייתה להטמין מאות קילוגרמים של חומרי נפץ במנהרה מתחת לבית התפילה של אביו של סולימאני. החיסול היה אמור לצאת לפועל בזמן שהוא נמצא שם בימי חג העשוראא הקדוש לשיעים.

בתוך כך, ביום שלישי האחרון אמר סולימאני בריאיון נדיר שהעניק לטלוויזיה האיראנית, כי ישראל פספסה ב-2006 הזדמנות לחסל אותו, את מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ואת ראש הזרוע הצבאית של הארגון בזמנו, עימאד מורנייה. לדבריו, השלושה שהו יחד במעוז חיזבאללה ברובע הדאחיה באחד מלילות המלחמה, שעה שצה"ל הפציץ את הבניינים הסמוכים לחמ"ל הארגון בו שהו. "חשתי סכנה רצינית לחייו של נסראללה", סיפר.

סולימאני סיפר בריאיון כיצד הוא, נסראללה ומורנייה יצאו מהחמ"ל, עברו לבניין אחר, התחמקו מההפצצות וממטוסי ריגול שחגו מעל ראשיהם ואף התמקדו במכונית שאליה נכנסו נסראללה וסולימאני. לדבריו, את המכונית הביא עימאד מורנייה, בזמן שסולימאני ונסראללה ישבו חשופים מתחת לעץ. עוד סיפר סולימאני על גיחותיו ללבנון במהלך המלחמה. מורנייה חוסל שנתיים מאוחר יותר בדמשק.

הפופולריים