קסם סולימאני, ארכיון
צילום: אי-פי

סולימאני: "ישראל פספסה הזדמנות לחסל אותי, את נסראללה ואת מורנייה"

מפקד כוח קודס טוען כי שהה יחד עם מזכ"ל חיזבאללה וראש הזרוע הצבאית של הארגון בזמן מלחמת לבנון השנייה. לטענתו ישראל החלה בהכנות למלחמה לפני חטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב
עומרי חיים
01 באוקטובר 2019
20:18

מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה של איראן, קאסם סולימאני, אמר היום (שלישי) בריאיון נדיר שהעניק לטלוויזיה האיראנית, כי ישראל פספסה ב-2006 הזדמנות לחסל אותו, את מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ואת ראש הזרוע הצבאית של הארגון בזמנו, עימאד מורנייה. לדבריו, השלושה שהו יחד במעוז חיזבאללה ברובע הדאחיה באחד מלילות המלחמה, שעה שצה"ל הפציץ את הבניינים הסמוכים לחמ"ל הארגון בו שהו. "חשתי סכנה רצינית לחייו של נסראללה", סיפר.


סולימאני סיפר בריאיון כיצד הוא, נסראללה ומורנייה יצאו מהחמ"ל, עברו לבניין אחר, התחמקו מההפצצות וממטוסי ריגול שחגו מעל ראשיהם ואף התמקדו במכונית שאליה נכנסו נסראללה וסולימאני. לדבריו, את המכונית הביא עימאד מורנייה, בזמן שסולימאני ונסראללה ישבו חשופים מתחת לעץ. עוד סיפר סולימאני על גיחותיו ללבנון במהלך המלחמה. מורנייה חוסל שנתיים מאוחר יותר בדמשק.

סולימאני אמר שלאחר חטיפת חיילי צה"ל אהוד גולדווסר ואלדד רגב, הגיש דוח שלילי למנהיג העליון, עלי ח'מינאי, בנוגע לסיכויי הארגון לנצח את ישראל במלחמה. לטענתו ישראל החלה בהכנות למלחמה בלבנון עוד לפני חטיפת החיילים. עוד טען סולימאני כי ייתכן שחיזבאללה הציל את עצמו ואת העם הלבנוני מהשמדה מוחלטת באמצעות חטיפת החיילים.

סולימאני אמר כי בדומה לנעשה אז, גם היום מהווה ארגון חיזבאלה משענת מרכזית של העם הלבנוני בכל אירוע עם ישראל.