המתיחות במפרץ הפרסי: סעודיה פתחה במבצע צבאי נגד המורדים החות'ים בתימן

סעודיה החלה לתקוף את המורדים החות'ים בתימן
לטענת הקואליציה הערבית בהובלת סעודיה, המבצע הצבאי פועל נגד "מטרות לגיטימיות". זאת על רקע הודעת המורדים שנתמכים על ידי איראן בסוף השבוע שעבר כי הם האחראים למתקפה על שני מתקנים לעיבוד נפט במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפת מתקני הנפט בסעודיה 14.09.19
צילום: צילום: אי-פי

המתיחות במפרץ הפרסי: הקואליציה הערבית בהובלת סעודיה פתחה הלילה (שישי) במבצע צבאי בתימן מצפון לעיר הנמל חודיידה, נגד "מטרות צבאיות לגיטימיות". זאת על רקע הודעת המורדים החות'ים, שנתמכים על ידי איראן בסוף השבוע שעבר כי הם האחראים למתקפה על שני מתקנים לעיבוד נפט בסעודיה, מתקפה שהקטינה בחצי את יכולת יצור הנפט של המדינה.

במקביל, כלי תקשורת אמריקניים דיווחו כי ארה"ב תשלח כוחות נוספים לסעודיה אם הנשיא דונלד טראמפ יאשר את המהלך. משרד ההגנה האמריקני צפוי להציג לנשיא מספר אפשרויות תגובה על תקיפת מפעלי הנפט בסעודיה, ביניהן שליחת סוללות טילי פטריוט נוספות למפרץ.

מוקדם יותר השבוע האשימו הממשל האמריקני וצבא סעודיה כי איראן עומדת מאחורי ההתקפה נגד מתקני הנפט במזרח המדינה. דובר צבא סעודיה, תורכי אל-מאליכי, הציג במהלך מסיבת העיתונאים שברים של הטילים ושל המל"טים שנעשה בהם שימוש בתקיפה. דובר משרד החוץ האיראני, עבאס מוסאווי, השיב: "ארצות הברית עברה ממדיניות של 'מקסימום לחץ' למדיניות של 'מקסימום שקרים'". 

הפופולריים