בעקבות הפיצוץ: בוטלו אישורי טיסה במרחב האווירי העיראקי

בעקבות הפיצוץ: עיראק ביטלה את כל אישורי הטיסה
ראש הממשלה אל-מהדי הורה להגיש לו את דוח חקירת האירוע בתוך שבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הנזק באתר פיצוץ מחסן הנשק בבגדאד
צילום: צילום: ללא

כלי תקשורת בעיראק דיווחו כי ראש הממשלה, עאדל עבד אל-מהדי, הורה בישיבה של המועצה לביטחון לאומי בעיראק אתמול (רביעי) להגיש לו בתוך שבוע דו"ח אחרי שתתבצע חקירה כוללת מצד כל הגורמים האחראים של הפיצוץ המסתורי במחסן הנשק בבסיס א-סקר בדרום בגדאד לפני שלושה ימים. כמו כן בוטלו כל אישורי הטיסה הקיימים לכלי טיס במדינה. 

בנוסף הוחלט להשלים את התוכניות להעברת מחסני הנשק והבסיסים ששייכים למשרדי ההגנה, הפנים והמיליציות השיעיות או השבטיות (שלקחו חלק בלחימה נגד דאעש) מחוץ לערים. נאמר כי לפני סוף החודש ייקבעו תאריכים מוגדרים לפינוי מוחלט של הערים מאותם מחסנים: "כל נוכחות של בסיסי צבאי או מחסן ציוד מחוץ לתוכנית שהוגדרה תיחשב נוכחות לא חוקית והיא תטופל בהתאם לחוק".

בנוסף הוחלט לבטל את כל אישורי הטיסה שניתנו עד ברחבי המרחב האווירי העיראקי (מטוסי תצפית, מטוסי תצפית חמושים, מטוסי קרב, מסוקים ורחפנים) לגורמים עיראקיים ולגורמים שאינם עיראקיים ושכל האישורים מעתה ואילך בנושא יינתנו אך ורק מהמפקד העליון של הצבא שהוא ראש הממשלה, עאדל עבד אל-מהדי, או ממי שיקבל ייפוי כוח בנושא. כמו כן הוחלט לפצות את האזרחים על האבדות בנפש והנזקים שנגרמו כתוצאה מהפיצוץ.

הפופולריים