"אווטאר: דרכם של המים" הרביעי המצליח בכל הזמנים

הסרט "אווטאר 2" הרביעי המצליח בכל הזמנים
שובר הקופות של ג'יימס קמרון עקף את "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" עם רווח של 2.075 מיליארד דולר • כעת שלושה מבין ארבעת הסרטים הרווחיים בהיסטוריה הם של קמרון, אחרי "אווטאר" הראשון ו"טיטניק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אווטאר דרכם של המים
צילום: צילום: פורום פילם

סרט המדע הבדיוני "אווטאר: דרכם של המים" ממשיך לעשות היסטוריה. אתר החדשות האמריקני "דדליין" דיווח הערב כי סרטו של הבמאי ג'יימס קמרון שיצא לאקרנים בחודש שעבר טיפס אל המקום הרביעי בדירוג הסרטים הרווחיים בכל הזמנים, לאחר שהכניס בימים האחרונים רווח של 2.075 מיליארד דולר מסביב לעולם. בכך עקף הסרט את שובר הקופות "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" משנת 2015.

מוקדם יותר השבוע דווח כי הסרט חצה את רף ההכנסות של שני מיליארד דולר בקופות ולפני יומיים זינק אל המקום החמישי בדירוג הסרטים היוקרתי. מדובר בסרט השלישי של קמרון שמגיע להישג זה, אחרי "אווטאר" שיצא ב-2009 ו"טיטניק" מ-1997.

כעת שלושת הסרטים הרווחיים בהיסטוריה הם "אווטאר" שמדורג במקום הראשון עם 2.922 מיליארד דולר, "הנוקמים: סוף המשחק" מ-2019 עם 2.797 מיליארד דולר ו"טיטניק" עם 2.187 מיליארד דולר. השבוע קיבל סרטו החדש של קמרון ארבע מועמדויות לטקס פרסי האוסקר, בראשם לסרט הטוב ביותר.

הפופולריים