סם סמית': "תוקפים אותי מילולית יותר מאי פעם"

סם סמית': "תוקפים אותי מילולית יותר מאי פעם"
כוכב.ת הפופ הבריטי.ת סיפר.ה בריאיון על ההתמודדות עם טרנספוביה בבריטניה • "הכי קשה להיות בבית בבריטניה כשאנשים צועקים עליך ברחוב", אמר.ה בריאיון לאפל מיוזיק • סמית' ששחרר.ה אלבום חדש בסוף השבוע, מגיע.ה להופעה אחת בפארק הירקון ב-31 במאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סם סמית' בריאיון לאפל מיוזיק, ינואר 2023
צילום: צילום: אפל מיוזיק

רגע אחרי שהשיק.ה אלבום חדש, הזמר.ת הבריטי.ת המצליח.ה סם סמית' סיפר.ה בריאיון על ההתמודדות עם טרנספוביה אותה חווה בבריטניה, לדבריו.ה יותר מאשר בחו"ל. בריאיון שקיים.ה עם מגיש הרדיו הניו-זילנדי זיין לאו שעלה בסוף השבוע באפל מיוזיק, נשאל.ה סמית' על היציאה מהארון.

"כמות השנאה שנתקלתי בה הייתה ממש מתישה", אמרו. "לא ישבתי וחיפשתי את עצמי בגוגל, עם זה אני יכול.ה להתמודד. מה שאנשים לא מבינים לגבי אנשים טרנסים א-בינאריים בבריטניה - זה שזה קורה ברחוב. אני עובר.ת התעללות מילולית ברחוב, יותר מאי-פעם. אז זה החלק הקשה, להיות בבית בבריטניה כשאנשים צועקים עליך ברחוב".

"אם זה קורה לי, ואני מפורסם.ת - אתה יכול לדמיין מה מרגישים ילדים קווירים אחרים? זה פשוט כל כך עצוב שאנחנו בשנת 2023 וזה עדיין קורה. זה מתיש", אמרו. לדברי סמית', התופעה נפוצה "במיוחד באנגליה", בעוד שערים כמו ניו-יורק ולוס-אנג'לס סובלניות הרבה יותר. "אני יכול.ה להתלבש ולהיות אני עצמי בערים האלו הרבה יותר ממה שאני יכול.ה בבית".

"זאת תחושה מוזרה", הוסיפו. "כי אמריקה היא מקום מורכב". הופעתי בבית הלבן לפני חודש, והנשיא ג'ו ביידן קם ודיבר על טרנסג'נדרים ואיך שהוא רואה אותם - הוא רואה אותנו. לא שמעתי דברים כאלה נאמרים במדינה שלי". באירוע בו נכח.ה סמית', חתם ביידן על חוק "כבוד הנישואים" שמגן על נישואים חד-מיניים בארצות הברית.

סמית' התבטא.ה לראשונה בנושא בשנת 2017, כשהגדיר.ה עצמו.ה כג'נדרקוויר בריאיון לעיתון "סאנדיי טיימס". כעבור שנתיים הגדיר.ה עצמו.ה כא-בינאריים. "יש לי שני צדדים", אמרו בריאיון. "בחיים הפרטיים שלי אין שום דבר שלילי, המשפחה יכולה לתקשר איתי, היא תמיד עשתה את זה אבל עכשיו זה אפילו יותר טוב. אני מרגיש.ה נאהב.ת, בנוח עם העור שלי ולובש.ת מה שאני רוצה".

האלבום החדש של סמית', "גלוריה", שוחרר ביום שישי האחרון. בטקס פרסי הגראמי שיתקיים ביום ראשון הבא, סמית' מועמד.ת לפרס ביצוע הפופ הטוב ביותר של צמד או להקה, על הסינגל המצליח "Unholy". בעבר קיבל.ה ארבעה פרסי גראמי ופרס אוסקר אחד לשיר. ב-31 במאי סם סמית' מגיע.ה לישראל להופעה אחת בפארק הירקון.

הפופולריים