לאחר הבדיקה: המועמדת המפתיעה לאוסקר לא תיפסל

לאחר הבדיקה: המועמדת המפתיעה לאוסקר לא תיפסל
על פי הודעת האקדמיה האמריקנית לקולנוע, שינויים נדרשים יבוצעו לאחר עונת הפרסים הנוכחית • אנדראה רייסבורו מועמדת על תפקידה בסרט "לזלי היקרה" בקטגוריית השחקנית הראשית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנדראה רייסבורו
צילום: צילום: באדיבות סרטי יונייטד קינג

האקדמיה האמריקנית לקולנוע הודיעה הלילה (רביעי) כי מועמדותה של השחקנית הבריטית אנדראה רייסבורו לפרס אוסקר לשחקנית הראשית הטובה ביותר - לא תיפסל. עם זאת, הודיעה האקדמיה כי השימוש שנעשה ברשתות החברתיות לצורך קידום מועמדותה לפרס, אינו עומד בקנה אחד עם האקדמיה.

"בעקבות חששות שעלו בשבוע שעבר בעניין מסע יחסי הציבור של הסרט 'לזלי היקרה', האקדמיה החלה בבדיקת טקטיקת מסע יחסי הציבור של הסרט", מסרה האקדמיה בהודעה שפרסמה הלילה. "האקדמיה קבעה שהפעילות המדוברת אינה מגיעה לכדי ביטול המועמדות. עם זאת, גילינו שימוש ברשתות חברתיות ובקמפיין הסברה שעוררו דאגה. המהלכים הללו מטופלים ישירות מול הצדדים האחראים", מסר מנכ"ל האקדמיה ביל קרמר בהצהרה.

"מטרת תקנון יחסי הציבור של האקדמיה, היא להבטיח הליך הוגן בהענקת הפרסים - זה העיקרון המרכזי של האקדמיה", נמסר בהודעה. "בעקבות הבדיקה, ניכר שיש להבהיר את התקנות כדי ליצור מסע יחסי ציבור מכבד, מגוון ואמין. השינויים הנדרשים יבוצעו לאחר עונת הפרסים הנוכחית וישותפו עם חברי האקדמיה".

מאז ההכרזה על המועמדים לאוסקר, אנשי מקצוע וכתבים בתעשיית הבידור בהוליווד דנו בשאלה העם מסע יחסי הציבור לקידום מועמדותה של רייסבורו, הפר את הכללים הנוקשים של האקדמיה. "לזלי היקרה" של הבמאי מייקל מוריס הכניס בקופות 28 אלף דולר בלבד. כאמור זה לא מנע מהסרט לקבל מועמדות לפרס החשוב, לצד שמועות לפיהן הופעלו טקטיקות "אגרסיביות" על 1,302 השחקנים החברים באקדמיה, שבחרו ברייסבורו כמועמדת לפרס.

רייסבורו, בת 41, שחקנית פעילה בתעשייה זה יותר משני עשורים. היא השתתפה בסרטים "בירדמן", "ווליס ואדוארד", "יצורים ליליים" ובתוכנית הטלוויזיה "קשר דם". מלבדה מועמדות על פרס האוסקר בקטגוריה - קייט בלאנשט ("טאר המנצחת"), מישל יאו ("הכול בכל מקום בבת אחת"), אנה דה ארמס ("בלונדינית") ומישל וויליאמס ("הפייבלמנים").

הפופולריים