השיר של נועה קירל באירוויזיון - UNICORN

השיר של נועה קירל באירוויזיון - UNICORN
את השיר יצרו דורון מדלי, מאי ספדיה, ינון יהל ונועה קירל • בסוף החודש נדע באיזה מחצאי הגמר תעלה קירל על הבמה בפעם הראשונהגמר האירוויזיון יתקיים ב-13 במאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נועה קירל
צילום: צילום: גטי אימג'ס

116 ימים עד גמר אירוויזיון 2023, היום (רביעי) חשף תאגיד השידור הישראלי את שם השיר שתבצע נועה קירל בתחרות שתתקיים בליברפול. את השיר יצרו דורון מדלי, מאי ספדיה, ינון יהל ונועה קירל. השיר ייחשף לראשונה בעוד כחודשיים בערב שידורים חגיגי בפלטפורמות השונות של כאן.

הליך הכתיבה של השיר החל בפנייה של הזמרת ליוצרים שונים על פי בחירתה, במסגרת החופש האמנותי שניתן לה בידי התאגיד בעניין. קירל הייתה מעורבת בכתיבת כמה שירים, ולבסוף בחרה את השיר שאיתו תייצג את ישראל בתחרות.

נועה קירל (שנייה משמאל) ויוצרי השיר "יוניקורן" (צילום: תאגיד השידור הישראלי)

קירל אמרה לכאן חדשות אחרי בחירת השיר: "היה המון לחץ, לפני כל שיר שאני מוציאה יש לחץ. אבל פה הלחץ הרבה יותר גדול. זה לא סתם שיר, זה שיר שהולך לייצג מדינה שלמה. אני מאמינה שכולם ירגישו הזדהות עם השיר. גם אם אני מתחברת למשהו ואוהבת ויודעת כמה הוא טוב תמיד יש את החוסר ביטחון שחושב האם זה מספיק טוב. הגעתי לתוצאה שאני סופר גאה בה. זה מרגש זה מתקרב וככל שהזמן עובר אני יותר מתרגשת ומבינה לקראת מה אני הולכת וזה משהו מאוד גדול". 

בתוך כך, ב-31 בינואר תתקיים בליברפול הגרלת חצאי גמר האירוויזיון, בסופה נדע מתי תעלה קירל על הבמה בפעם הראשונה. חצאי הגמר של התחרות יתקיימו ב-9 וב-11 במאי. גמר האירוויזיון יתקיים במוצאי שבת 13 במאי.

בחודש נובמבר האחרון הודיע איגוד השידור האירופי על שורה של שינויים דרמטיים באופן ההצבעה לאירוויזיון, שיכנסו לתוקפם החל מהתחרות הקרובה. על פי ההודעה, רק הקהל בבית יקבעו איזו מדינה תעפיל לגמר - ולא בשקלול עם הצבעת השופטים. בנוסף, לראשונה בתולדות התחרות, ההצבעה תיפתח לכל העולם ולא רק למדינות המשתתפות. אולם, הקולות הללו - ייספרו כמדינה אחת.

כזכור, בחודש יולי האחרון בחרה הוועדה המקצועית לבחירת נציג ישראל לתחרות האירוויזיון בנועה קירל. נציגיה מסרו אז כי קיבלו את הבשורה "בהפתעה מוחלטת". בחודש שלאחר מכן קיימה קירל מסיבת עיתונאים חגיגית בה הודיעה רשמית כי תייצג את ישראל בתחרות. "הייתי צריכה לתת לטירוף לעבור כדי לקבל את ההחלטה הזאת בעצמי", אמרה אז קירל בריאיון לאסתי פרז ודורית אסרף-מזרחי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. "זה יצא לתקשורת והייתה סערה נורא גדולה. חיכיתי שהכול יירגע".

הפופולריים