הלכה לעולמה הזמרת הברזילאית גל קוסטה

הלכה לעולמה הזמרת הברזילאית גל קוסטה

קוסטה, מחלוצות גל ה"טרופיקליה" במוסיקה הברזילאית, הייתה בת 77 במותה • נשיא ברזיל הנבחר, לולה: ארצנו איבדה את אחד מהקולות הגדולים שלה • ז'ילברטו ז'יל: עצוב ונרעד ממותה של אחותי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גל קוסטה
צילום: צילום: רויטרס

הזמרת הברזילאית גל קוסטה, מהידועות והאהובות ביותר בארצה, הלכה היום (רביעי) לעולמה. קוסטה, מחלוצות גל ה"טרופיקליה" במוסיקה הברזילאית הייתה אהודה ברחבי העולם, גם בישראל. סיבת מותה של קוסטה, בת 77, טרם פורסמה.

קוסטה, נולדה בסלבדור שבבאהיה בשנת 1945. כשהייתה בת 19 החלה להופיע וכעבור שנה שחררה את אלבומה הראשון Domingo. מאז שחררה עשרות אלבומים, האחרון שבהם Nenhuma Dor שוחרר בשנה שעברה. להיטה הגדול ביותר היה Festa do Interior ששוחרר בשנת 1982 כחלק מאלבומה Fantasia. באותה שנה הופיע לראשונה בישראל, ועשתה זאת פעם נוספת ב-2013.

היא שיתפה פעולה בין היתר עם אגדות בנות זמנה, כמו אנטוניו קרלוס ז'ובים וקייטאנו וולוזו. "אני מאוד עצוב ואף נרעד ממותה של 'אחותי' גל קוסטה", צייץ היום המוסיקאי הברזילאי הדגול ז'ילברטו ז'יל. אנשי יחסי הציבור של קוסטה אמרו כי אינם יכולים למסור פרטים נוספים באשר למותה. קוסטה, הניחה אחריה בן מאומץ, בן 16.

"גל קוסטה הייתה אחת מהזמרות הגדולות ביותר בעולם", ספד לה נשיא ברזיל הנבחר לואיס אינסיו (לולה) דה סילבה. "היא הייתה אחד האמנים העיקריים שנשאו את שמה של ברזיל ואת הצליל שלה בכל רחבי העולם. ארצנו איבדה את אחד מהקולות הגדולים שלה".

הפופולריים