השחקן ריי ליוטה הלך לעולמו בגיל 67

השחקן ריי ליוטה הלך לעולמו בגיל 67

האמריקני היה ידוע בזכות תפקידיו בסרטים "החבר'ה הטובים" ו-"שדה החלומות" • בהוליווד ספדו לו: "צעיר מדי בכדי לעזוב אותנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריי ליוטה
צילום: צילום: אי-פי

השחקן האמריקני ריי ליוטה הלך היום (חמישי) לעולמו בגיל 67. הוא מת בשנתו בזמן ששהה בצילומי הסרט "מים מסוכנים" שצולם ברפובליקה הדומיניקנית. ליוטה מוכר בעיקר בזכות תפקידו בסרט "החבר'ה הטובים" של מרטין סקורסזה שיצא ב-1990, והופיע גם בסרט המועמד לאוסקר "שדה החלומות". 

בהוליווד חלקו כבוד אחרון לליוטה. רוברט דה נירו, שכיכב לצד ליוטה ב"החבר'ה הטובים", אמר: "עצוב לשמוע על מותו של ריי. הוא היה צעיר מדי בכדי לעזוב אותנו. נוח על משכבך בשלום". ג'יימי לי קרטיס, ששיחקה עמו בסרט "דומיניק ויוג'ין", אמרה: "עבודתו כשחקן הראתה את מורכבותו כבן אנוש. אדם עדין. עצובה כל כך לשמוע". 

 לוריין בראקו, ששיחקה גם היא עם ליוטה בסרט של סקורסזה, ובין השאר גם בסופרנוס, כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "אני שבורת לב עם הישמע החדשות על ריי שלי. אני יכולה להיות בכל מקום בעולם ואנשים יבואו ויגידו לי ש'החבר'ה הטובים' הוא הסרט האהוב עליהם. כשתמיד שואלים אותי מה היה החלק הכי טוב בעשיית הסרט התגובה שלי תמיד הייתה זהה… ריי ליוטה". 

את הפריצה הגדולה שלו עשה ליוטה, יליד ניו ג'רזי, כששיחק בסרט "משהו פראי", שיצא ב-1986, עליו קיבל מועמדות לגלובוס הזהב. בשנה שעבר שיחק בסרט שאמור היה להקדים את עלילת הסופרנוס, "הקדושים של ניוארק". הוא גם שיחק לפני כשנתיים בסרט העצמאי של נטפליקס "סיפור נישואים" שביים נואה באומבך. ב-2023 צפוי לצאת סרט בשם "the cocaine bear" בכיכובו.

הפופולריים