רובי וויליאמס הוכיח לישראלים מי המלך האמיתי של בריטניה

רובי וויליאמס הוכיח לישראלים מי המלך האמיתי של בריטניה

עם רפרטואר של יותר מ-20 להיטים ואנרגיות שלא היו מביישות את ימיו בלהקת הבנים, לא רק כוכב הפופ בריטי מחכה בכיליון עיניים להופעתו הבאה בישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רובי וויליאמס בפארק הירקון, 01.06.23
צילום: קוקו, פלאש 90

40 אלף איש, לא פחות, הגיעו אמש (חמישי) אל פארק הירקון כדי לחזות בזמר רובי וויליאמס. כוכב הפופ הבריטי המצליח הוא לא רק זמר מחונן ופרפורמר עם אנרגיות בלתי נדלות, אלא גם דברן לא קטן. יש שיגידו פלרטטן. מלבד השימוש המרשים בעברית ("תל אביב, יאללה בלאגן!"), הוא ירד אל הקהל, לחץ ידיים, הצטלם והתבדח. אבל לכך עוד נגיע בהמשך. 

על אף שסיבוב ההופעות הנוכחי שלו XXV נועד לחגוג 25 שנות קריירת סולו, וויליאמס חזר עם הקהל אל ראשית דרכו המקצועית, כחבר הצעיר והמרדן של להקת הבנים המצליחה "טייק ד'את". בשילוב קליפ מתחילת הדרך, כזה שבו נאלץ לחשוף את ישבנו, הוא סיפר על המתיחות עם יתר חברי הלהקה, ביצע את Could It Be Magic, הסינגל הראשון שביצע אז כסולן ועל הרגע הדרמטי שבו החליט לשבור את החוקים - מה שהוביל לעזיבתו את ההרכב ("אבל אז כתבתי את Angels והכול היה בסדר").

רובי וויליאמס בפארק הירקון, אמש (צילום: Eclipse Media)

במשך 90 דקות הלהיב וויליאמס את הקהל עם שורה של להיטים מכל הזמנים, החל מ-Let Me Entertain You, דרך Strong הסוחף, Feel המצמרר ועוד. אבל רגע השיא נרשם כשהעלה אל הבמה את הזמרת הישראלית נגה ארז, אותה כינה "החברה החדשה שלי" וקרא לה "אחד האומנים שאני הכי אוהב". כשביצעו יחד את Kids, לרגע לא היה ברור עבור מי מבין השניים מדובר בהגשמת חלום.

על אף שנולד בבריטניה וקנה בה את עיקר תהילתו, לא באמת ציפיתם להומור בריטי מאופק ומנומס, נכון? בניגוד לרובי המרוחק, מההופעה הקודמת שהתקיימה בדיוק באותו מקום לפני שמונה שנים (כזה שצוטט כמי שאומר לאחריה כי ציפה ליותר מהקהל הישראלי), הפעם הוא הפליג בדיבורים, הפעיל את הקהל, ניסה ללמוד מילים בעברית ("איך אומרים בעברית 'סקס'? 'סקס'?! נו באמת") ומצא לעצמו שני צופים ברי מזל איתם תיקשר במהלך ההופעה - שמעון (יש להניח), שאת שמו שיבש ל"סיימון", ושירי שאת שמה שינה ל"שיגי" ולה הקדיש את השיר She's the one.

מלבד הנגנים, זמרות הליווי והרקדניות, ליווה את המופע וידיאו ארט מושקע במיוחד שהוקרן על מסכי ענק, מה שהתאים לאופי השירים. הדבר בא לידי ביטוי בין היתר בביצועים של וויליאמס ל-Rock DJ וכמובן Angels שאיתו חתם את ההופעה.

רובי וויליאמס בפארק הירקון, אמש (צילום: קוקו, פלאש 90)

וויליאמס מודל 2023 הוא כבר אבא לארבעה ילדים, בן 49, שנשוי באושר מאז 2010 לשחקנית היהודייה איידה פילד. הוא מדבר בפתיחות ובהשלמה על ההתמכרות לסמים ששלחה אותו לא פחות משבע פעמים לגמילה, ולא חוסך במילים חמות לקהל הישראלי הנאמן. "אני פשוט רוצה להודות לכם מעומק לבי על שהייתם שם בשבילי", אמר על הבמה רגע לפני שיר הסיום. "אני רוצה שתדעו שאני אסיר תודה על כך שהייתם כאן כל השנים ופשוט עליכם כבני אדם. אני מחכה בכליון עיניים לחזור לכאן".

ואם לשפוט את ההופעה שראינו אתמול - גם אנחנו רובי, גם אנחנו.

הפופולריים