פול מקרטני על "השיר האחרון" של הביטלס: "שום דבר לא נוצר באופן מלאכותי"

צפירת ההרגעה של פול מקרטני על "השיר האחרון" של הביטלס
מקרטני בטוויטר: "שום דבר לא נוצר באופן מלאכותי או סינתטי. הכול אמיתי וכולנו משתתפים בשיר" • בשבוע שעבר חשף בריאיון ל-BBC כי כי בינה מלאכותית סייעה להשלים שיר אחרון של הביטלס - שישוחרר בהמשך השנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הביטלס
צילום: גטי אימג'ס

אחרי שבשבוע שעבר סיפר בריאיון לרדיו BBC4 הבריטי כי בינה מלאכותית סייעה להשלים שיר אחרון של הביטלס, הערב (חמישי) חבר הלהקה פול מקרטני הבהיר את דבריו. "אני לא יכול לומר יותר מידי בשלב זה", כתב בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר הרשמי שלו. "אבל שיהיה ברור - שום דבר לא נוצר באופן מלאכותי או סינתטי. הכול אמיתי וכולנו משתתפים בשיר. ניקינו כמה מההקלטות הקיימות - תהליך שנמשך שנים".

בשבוע שעבר סיפר מקרטני בריאיון כי הטכנולוגיה החדישה סייעה לחלץ את קולו של ג'ון לנון מהקלטת דמו ישנה שקיבל מאלמנתו של הזמר, יוקו אונו, מה שסייע להשלים את השיר, שלדבריו ישוחרר בהמשך השנה. מקרטני לא חשף את שם השיר, אולם ב-BBC דיווחו כי ככל הנראה מדובר בהקלטה גנוזה של לנון משנת 1978 ששמה "Now and Then".

בחודש שעבר פרסם מעריץ של הביטלס בחשבון היוטיוב שלו שתי גרסאות מחודשות לשני סינגלים - האחד של פול מקרטני משנת 2013 והשני של ג'ון לנון, ששוחרר באלבום שיצא שנתיים לאחר מותו. אלא שהפעם, צירף להם באמצעות הבינה המלאכותית קולות הליווי של חברי הלהקה.

הפופולריים