בפעם השלישית: מאלמו נבחרה לארח את תחרות האירוויזיון

בפעם השלישית: מאלמו נבחרה לארח את תחרות האירוויזיון
התחרות תתקיים ב"מאלמו ארנה", כשחצאי הגמר יתקיימו ב-7 וב-9 במאי ואירוע הגמר ב-11 במאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוגו אירוויזיון 2024 במאלמו
צילום: איגוד השידור האירופי

איגוד השידור האירופי הכריז היום (שישי) כי העיר השוודית מאלמו נבחרה לארח את תחרות האירוויזיון ה-68 במספר. עוד הכריז האיגוד כי התחרות תתקיים ב"מאלמו ארנה", כשחצאי הגמר יתקיימו ב-7 וב-9 במאי ואירוע הגמר ב-11 במאי. מדובר בפעם השלישית בה מאלמו מארחת את התחרות והשביעית בה היא מתקיימת בשוודיה.

בתחרות שהתקיימה לפני כחודשיים זכתה הזמרת השוודית לורין עם השיר Tattoo בעוד נועה קירל שייצגה את ישראל הגיעה אל המקום השלישי עם "יוניקורן". לורין, היא האדם השני בתולדות האירוויזיון (והאישה הראשונה) שזכתה בו יותר מפעם אחת, אחרי שבשנת 2012 ניצחה עם "אופוריה". מדובר בניצחון השביעי של שוודיה בתחרות, כשבשנה הבאה תציין 50 שנה לניצחונה הראשון עם השיר "ווטרלו" שביצעה להקת "אבבא" באירוויזיון 1974.

בחודש שעבר הודיעה הנהלת תאגיד השידור הישראלי "כאן" כי הנציג של ישראל לאירוויזיון 2024 ייבחר בתוכנית "הכוכב הבא" בקשת 12. בחירת הנציג לתחרות באמצעות התוכנית החלה כבר בשנת 2015, אז נשלח לווינה נדב גדג', שהגיע אל המקום התשיעי בגמר. מאז נשלחו לתחרות זוכי התוכנית הבאים - חובי סטאר, אימרי זיו, נטע ברזילי - שזכתה בהמשך באירוויזיון, קובי מרימי וכן עדן אלנה.

הפופולריים