"קרן שמש" הוא השיר הישראלי הכי מושמע של תשפ"ג

"קרן שמש" הוא השיר הישראלי הכי מושמע של תשפ"ג
על פי נתוני אקו"ם לסיכום שנת תשפ"ג במוזיקה הישראלית, שישה מתוך עשרת השירים המושמעים ביותר הם בביצוע נשים • איל גולן מוביל את רשימת המבצעים המושמעים ביותר • נעמי שמר בראש דירוג היוצרות המושמעות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניה ברבי, מתוך הקליפ "קרן שמש"
צילום: מתוך עמוד היוטיוב הרשמי של בניה ברבי

רגע לפני ששנת תשפ"ד מגיעה, אקו"ם פרסמה הבוקר (חמישי) את נתוני סיכום שנת תשפ"ג במוזיקה, בראשם היצירות והיוצרים המושמעים של השנה העברית. על פי הנתונים, השיר "קרן שמש" של הזמר בניה ברבי הוא השיר הישראלי המושמע ביותר ברדיו.

שישה מתוך עשרת השירים המושמעים ביותר הם בביצוע נשים. אחרי שירו של ברבי, ניצבים ברשימה במקום השני "פנתרה" של נועה קירל, "קופידון" של אגם בוחבוט במקום השלישי, "יוניקורן" של נועה קירל ברביעי ובמקום החמישי "עד שתבואי אליי" של עדן חסון.

את רשימת המבצעים המושמעים ביותר מוביל השנה איל גולן. אחריו ברשימה אריק איינשטיין, שלמה ארצי, עדן חסון ועומר אדם. ברשימת 20 המבצעים המושמעים ביותר שלוש נשים - שרית חדד במקום השישי, עדן בן זקן במקום השביעי ונועה קירל במקום השמיני.

את דירוג 20 היוצרות המושמעות ביותר מובילה השנה נעמי שמר. אחריה ברשימה נועה קירל, אודיה אזולאי ונורית הירש. בתוך כך, השיר "כנען" של שלומי שבן, שולי רנד ורביד פלוטניק הוא המושמע ביותר מבין תחנות הרדיו הארציות, ואילו "פנתרה" הוא המושמע ביותר בתחנות הרדיו האזוריות.

הפופולריים