גילה אלמגור לכאן רשת ב: את השסע שההנהגה יצרה בעם יהיה קשה לחבר

גילה אלמגור: את השסע שההנהגה יצרה בעם יהיה קשה לחבר

כלת פרס ישראל וזוכת פרס פסטיבל הקולנוע הגאה על המחאה נגד הרפורמה במערכת המשפט: "כל כך גאה בדור הזה, הצעירים האלה נלחמים על המקום הזה בשביל הילדים שלהם" • האזינו לריאיון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גילה אלמגור-אגמון, ארכיון
צילום: כאן חדשות

השחקנית וכלת פרס ישראל גילה אלמגור-אגמון הביעה היום (שלישי) את דאגתה העמוקה מהמצב במדינה נוכח הרפורמה במערכת המשפט. "מה שקורה במדינה מעציב אותי מאוד", אמרה אלמגור-אגמון בריאיון לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. "אני כל כך אוהבת את המדינה, כל כך גאה להיות ישראלית ילידת הארץ. איבדתי כל כך הרבה חברים ששכלו ילדים. אבל את השסע שההנהגה יצרה בתוך החברה הישראלית יהיה קשה מאוד לחבר מחדש. זה ייקח הרבה מאוד זמן". 

האזינו לריאיון המלא עם גילה אלמגור-אגמון בכאן רשת ב

"לצערי הכל כך גדול אני לא יכולה להשתתף בהפגנות באופן פעיל", היא הוסיפה. "אני צופה בהפגנות ומחבקת כל אחד מהמוחים. הצעירים האלה נלחמים על המקום הזה בשביל הילדים שלהם. אני כל כך גאה בדור הזה. גם בדור שלי לא ישבנו בבית, הגבנו והשתתפנו בהפגנות. גם אז היו אנשים שלא אהבו את זה. אז מה? אני לא באה להתחנף לאף אחד, אני באה להגיד את מה שעל מצפוני וזאת זכותי כל עוד המדינה דמוקרטית. ועל זה המאבק. שהמדינה תישאר מדינת כל אזרחיה, דמוקרטית".

אתמול התבשרה אלמגור-אגמון כי תקבל פרס הוקרה לאייקון תרבות מטעם הפסטיבל הבינלאומי ה-18 לקולנוע גאה, TLVFest. "הפרס הפתיע אותי וריגש אותי, שום דבר הוא לא מובן מאליו", סיפרה. "לאורך השנים, מאז שהתוודעתי לקהילה הגאה בארץ, מצאתי את עצמי תמיד מתייצבת לצד הקהילה בכל מאבק שהבנתי שאני יכולה לתמוך, לעזור ולחזק. יש התנקלויות והתלהמות כלפי הקהילה. מתי יפנימו אנשים שזכותו של כל אדם לחיות עם שאהבה נפשו, על האדמה הזאת תחת השמיים האלה?".

כל פרס הוא בעצם איזו לטיפה או מחמאה על עשייה שלך. לא נותנים פרס על זה שאת לא בסדר. אני בעשייה הזאת כבר 70 שנה, גם בקולנוע, גם בתיאטרון, גם בטלוויזיה. כל מה שאני עושה אני יכולה. אני חושבת שלא בזבזתי יום אחד בחיי. אני מאוד גאה שאני כלת פרס ישראל, כמו שאני גאה היום להיות כלת פרס הקולנוע הגאה".

הפופולריים