הרבה לפני כולם: נחשף השיר הצרפתי לאירוויזיון 2024

הרבה לפני כולם: נחשף השיר הצרפתי לאירוויזיון 2024
את השיר שנקרא Mon amour ("אהובתי") יבצע בצרפתית הזמר סלימאן • עד כה חשפו בלגיה, יוון וקפריסין את נציגיהן • חצאי גמר התחרות יתקיימו ב-7 וב-9 במאי ב"מאלמו ארנה" ואירוע הגמר ב-11 במאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סלימאן, נציג צרפת לאירוויזיון 2024
צילום: איגוד השידור האירופי

185 ימים עד גמר אירוויזיון 2024 במאלמו, צרפת היא המדינה הראשונה שחשפה הערב (רביעי) את השיר שייצג אותה בתחרות. את השיר שנקרא Mon amour ("אהובתי") יבצע בצרפתית הזמר סלימאן. השיר נחשף לראשונה הערב בתוכנית 20h ברשת France 2.

סלימאן, 34, בן למהגרים מאלג'יריה, התפרסם כשזכה בעונה החמישית של הגרסה הצרפתית של The Voice בשנת 2016. מאז שחרר ארבעה אלבומים שהגיעו יחד למכירות של יותר משני מיליון עותקים ויותר משני מיליארד השמעות בסטרימינג. בנוסף זכה בחמישה פרסים של תחנת הרדיו הצרפתית NRJ.

עד כה אישרו את השתתפותן בתחרות 35 מדינות, בהן לוקסמבורג שתשוב לתחרות אחרי 31 שנים. מלבד צרפת, שעולה אוטומטית לגמר האירוויזיון, גם בלגיה, יוון וקפריסין חשפו את האמן שייצג אותן בתחרות - אך לא את השיר הנבחר. אוסטריה, אלבניה והולנד צפויות לעשות זאת גם במהלך החודש הבא.

בחודש יולי האחרון הכריז איגוד השידור האירופי כי העיר השוודית מאלמו נבחרה לארח את תחרות האירוויזיון ה-68 במספר. התחרות תתקיים ב"מאלמו ארנה", כשחצאי הגמר יתקיימו ב-7 וב-9 במאי ואירוע הגמר ב-11 במאי. מדובר בפעם השלישית בה מאלמו מארחת את התחרות והשביעית בה היא מתקיימת בשוודיה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

חודש קודם לכן הודיע תאגיד השידור הישראלי כי הנציג של ישראל בתחרות ייבחר בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" בקשת 12. בחירת הנציג לתחרות באמצעות התוכנית החלה כבר בשנת 2015, אז נשלח לווינה נדב גדג'. מאז נשלחו לתחרות זוכי התוכנית בעונות הבאות - חובי סטאר, אימרי זיו, נטע ברזילי - שגם זכתה באירוויזיון, קובי מרימי וכן עדן אלנה.

הפופולריים