הסרט הישראלי "חלב" זכה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בטאלין

הסרט הישראלי "חלב" זכה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בטאלין
הדרמה הקומית של הבמאית מאיה קניג זכה בציון לשבח מטעם חבר השופטים במסגרת שבוע הביקורת של הפסטיבל האסטוני • "זמנים קשים מאוד בישראל, אנחנו לא יכולים להמשיך לנשום כל עוד ילדים ותינוקות מוחזקים בשבי", אמרה קניג על הבמה • צפו בנאום הזכייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיה קניג, הדס ירון והילה רוח בפסטיבל הסרטים של טאלין, השבוע
צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של הילה רוח

הסרט הישראלי "חלב" זכה הערב (שבת) בפרס השני בחשיבותו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי "בלאק נייטס" בטאלין. הדרמה הקומית של הבמאית מאיה קניג זכה בציון לשבח מטעם חבר השופטים במסגרת שבוע הביקורת של הפסטיבל המתקיים באסטוניה.

"אלו זמנים קשים מאוד בישראל, משם אני מגיעה, וחשה כל כך הרבה כאב על אלפי האזרחים משני הצדדים שמאבדים את חייהם בימים האלה", אמרה קניג על הבמה בנאום קבלת הפרס. "אני מוכרחה להשתמש בבמה הזאת כדי לזעוק - החזירו את 240 החטופים הביתה, עכשיו! זה חייב לקרות. אנחנו לא יכולים להמשיך לנשום כל עוד ילדים ותינוקות מוחזקים בשבי, הרחק מהמשפחות שלהם שלא יודעות מה איתם. בבקשה, החזירו אותם הביתה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

מוקדם יותר השבוע התייצבה קניג עם כוכבות הסרט הילה רוח והדס ירון להקרנת הבכורה של הסרט בפסטיבל, כשהן עונדות סרטים צהובים לאות הזדהות עם החטופים. רוח אף כתבה על כף ידה את הכתובת Bring Them Home.

סרטה של קניג עוסק באישה צעירה שלאחר שהביאה לעולם ילד ללא בן זוג, מתחילה לעבוד במחלבה המספקת חלב אם. בסרט משתתפים עוד טלי שרון, עומר ברנע, אולי רוט פלדהיים, מעיין תורג'מן, אליזבת קדם וסמארה סראייה.

הפופולריים