מפגינה פרו-פלסטינית פרצה למשדר קדם האירוויזיון הנורווגי

מפגינה פרו-פלסטינית פרצה למשדר קדם האירוויזיון הנורווגי
המפגינה שאחזה בידיה בדגל פלסטין, לבשה חולצה שעליה הכיתוב "להחרים את ישראל" • בשבוע שעבר פרסמו יותר מ-1,400 חברים בתעשיית המוזיקה בפינלנד עצומה בה קראו לחרם על ישראל, בעקבות "פשעי מלחמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רגע הפריצה לקדם האירוויזיון הנורווגי, 13.01.24
צילום: תאגיד השידור הנורווגי NRK

16 ימים להגרלת חצאי גמר אירוויזיון 2024, מפגינה פרו-פלסטינית פרצה אמש (שבת) אל במת קדם האירוויזיון הנורווגי. המפגינה שאחזה בידיה בדגל פלסטין, לבשה חולצה שעליה הכיתוב "להחרים את ישראל". המפגינה ירדה מן הבמה תוך זמן קצר והתחרות המשיכה כסדרה.

ביום חמישי שעבר פרסמו יותר מ-1,400 חברים בתעשיית המוזיקה בפינלנד עצומה בה קראו לחרם על ישראל בתחרות, בעקבות "פשעי מלחמה". החותמים על העצומה דרשו מאיגוד השידור הפיני YLE להודיע כי לא פינלנד לא תשתתף בתחרות כל עוד ישראל לוקחת בה חלק. בין חותמי העצומה נמנה אקסל אנסטרום שייצג את פינלנד באירוויזיון 2011 בשם הבמה "פאראדיס אוסקר".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

יום קודם לכן קראה הזמרת לה זארה, נציגת צרפת לאירוויזיון בשנה שעברה, להדיח את ישראל מהתחרות. "אנו עדים פעם נוספת לטבח, רצח עם של פלסטינים ומתקפות בגדה המערבית ובלבנון", כתבה בפוסט שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה, שקיבל יותר מ-8,600 לייקים. "בואו נדיח את ישראל מהתחרות הזאת, בדיוק כמו שרוסיה הודחה, בגלל הזוועות שהיא מבצעת".

בחודש שכבר הודיע איגוד השידור האירופי (EBU) כי ישראל עומדת בקריטריונים להשתתפות וכי "האירוויזיון הוא תחרות של גופי שידור ולא של ממשלות". ההודעה פורסמה בתגובה לקריאות של גופי שידור נוספים באירופה להרחיק את ישראל מהתחרות הקרובה נוכח המלחמה.

הפופולריים