סרט פלסטיני-ישראלי זכה בפסטיבל ברלין - יוצריו תקפו את ישראל

יוצרי סרט דוקו שזכה בפסטיבל ברלין תקפו את ישראל על הבמה
יוצרי הסרט "אין ארץ אחרת", שזכה הערב בפרס לסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל היוקרתי, קראו לעצור את מכירת הנשק הגרמני לישראל - וזכו לתשואות • גם הבמאית מתי דיופ, שזכתה בפרס "דב הזהב" בטקס, אמרה כי "מזדהה עם מאבק העם הפלסטיני במלחמה בעזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
באסיל אדרא ויובל אברהם בפסטיבל ברלין, 24.02.24
צילום: אי-פי

הסרט "אין ארץ אחרת" (No Other Land), הפקה שנוצרה בשיתוף פעולה פלסטיני-נורווגי, זכה הערב (שבת) בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים הבין-לאומי בברלין. שניים מיוצרי הסרט, באסיל אדרא ויובל אברהם, קראו מעל הבמה עם קבלת הפרס לעצור את מכירת הנשק הגרמני לישראל - וזכו לתשואות הקהל.

"הרבה שנים שמשפחתי והקהילה שלי נמחקים על ידי הכיבוש האכזרי", אמר אדרא על הבמה. "אני שמח על הפרס אבל קשה לי לחגוג כשעשרות אלפים נשחטים בטבח הישראלי בעזה. אני מבקש מממשלת גרמניה להפסיק את מכירת הנשק הגרמני לישראל". אברהם הוסיף בנאום: "אני ישראלי, באסיל פלסטיני ואנחנו לא שווים. לי יש זכות הצבעה, לבאסיל אין. אני יכול לנוע והוא כמו מיליוני פלסטינים נעול בכיבוש בגדה המערבית. צריך לקרוא להפסקת אש ולפתרון מדיני לסיום הכיבוש".

בפרס "דב הזהב", שמוענק לסרט הטוב ביותר, זכתה הבמאית הצרפתייה-סנגלית מתי דיופ, על סרטה התיעודי "דהומיי" (Dahomey) שעוסק בהחזרת אוצרות לרפובליקת בנין. בנאומה אמרה דיופ כי היא מזדהה עם מאבק עמה הסנגלי לדמוקרטיה ועם "מאבק העם הפלסטיני במלחמה בעזה".

בפרס "דב הכסף" של חבר השופטים, זכה הבמאי הדרום קוריאני הונג סאנג-סו על סרטו A Traveler's Needs. פרס "דב הכסף" לתפקיד המשחק הראשי הוענק לסבסטיאן סטאן על תפקידו בסרט A Different Man ופרס "דב הכסף" לתפקיד המשחק המשני הוענק לאמילי ווטסון על תפקידה ב-Small Things like These.

הפופולריים