65 ימים לאירוויזיון

מ"הגשם של אוקטובר" ל"הוריקן": זה השיר החדש לאירוויזיון

מ"הגשם של אוקטובר" ל"הוריקן": זה השיר החדש לאירוויזיון
השיר החדש שנשלח לאישור איגוד השידור האירופי הוא "Hurricane", שיתבסס על October Rain עם שינויים בחלק מהמילים • מוקדם יותר דווח כי הטקסט בשיר הנבחר שונה על מנת שהוועדה המפקחת על התחרות לא תפסול אותו כפי שעשתה בגלל "אופי פוליטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדן גולן
צילום: שי פרנקו

תאגיד השידור הישראלי חזר בו היום (ראשון) מהצהרותיו כי לא ישנה את השיר October Rain שנשלח לאישור איגוד השידור האירופי (EBU) ונפסל. כעת ניתן לפרסם כי השיר שיישלח הוא Hurricane ("הוריקן") שיתבסס על October Rain עם שינויים בחלק מהמילים. כעת ממתינים בתאגיד השידור הישראלי לאישור ה-EBU.

מוקדם יותר דווח כי הטקסט בשיר הנבחר לאירוויזיון ישונה על מנת שהוועדה המפקחת על התחרות לא תפסול אותו. הצעד ננקט לאחר שהוועדה המפקחת על האירוויזיון החליטה לפסול את השירים שהגישה ישראל בגלל "אופי פוליטי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בהודעה מטעם תאגיד השידור הישראלי נכתב: "למרות אי ההסכמה עם עמדת הוועדה המפקחת על האירוויזיון, שביקשה לפסול את שני השירים שהגישה ישראל לתחרות, הוחלט לאמץ את עצת נשיא המדינה יצחק הרצוג, שפנה למועצת התאגיד והציע לערוך את ההתאמות הנדרשות, שיאפשרו את ייצוג ישראל על בימת האירוויזיון. לדברי נשיא המדינה, דווקא בשעה ששונאינו מבקשים לדחוק ולהחרים את המדינה מעל כל בימה - על ישראל להשמיע קולה בגאון ובראש מורם ולהניף את דגלה בכל פורום עולמי ובמיוחד בשנה זו".

יוצרי שני השירים שנבחרו, October Rain שנבחר במקום הראשון והשיר Dance Forever שהגיע למקום השני, התבקשו להתאים את הטקסטים מחדש. זאת, תוך שימור חופש אומנותי מלא. מתוך הטקסטים החדשים יבחרו בתאגיד את השיר שיישלח אל הוועדה המפקחת על האירוויזיון, כדי שזו תאשר את השתתפות ישראל בתחרות.

ביום ראשון בשבוע הבא ב-21:30 ייחשף השיר שיישלח לאירוויזיון במשדר מיוחד בכאן 11. משדרי חצי גמר האירוויזיון, שיתקיימו ב-7 וב-9 במאי וגמר האירוויזיון שיתקיים ב-11 במאי, ישודרו גם הם בכאן 11.

הפופולריים