בדרך לאירוויזיון

הנשיא הרצוג לעדן גולן: "כשאת תעלי על הבמה כולנו נהיה איתך"

הנשיא הרצוג לעדן גולן: "כשתעלי על הבמה כולנו נהיה איתך"
נציגת ישראל לאירוויזיון קיבלה היום את ברכת נשיא המדינה ורעייתו, רגע לפני המראתה לתחרות שתתקיים בשוודיה • הרצוג: "בטוח ביכולות שלה ושמח שהיא תניף את דגל ישראל בגאווה, כי ככה צריך לעשות בכל מקום בעולם" • צפו במפגש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא המדינה יצחק הרצוג, עדן גולן ורעיית הנשיא מיכל הרצוג, 02.04.24
צילום: חיים צח, לע"מ

שבועות בודדים לפני המראת המשלחת הישראלית לאירוויזיון בשוודיה, נציגת ישראל לתחרות, הזמרת עדן גולן נפגשה היום (שלישי) עם נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל במשכן הנשיא בירושלים. "היו מי שהטילו ספק למה הנשיא מתערב בהופעה של מדינת ישראל מעל במת האירוויזיון", אמר הרצוג לגולן. "אני שב וחוזר על עמדתי: בכל זירה שישראל צריכה להיות היא תהיה. היא חייבת להשמיע את קולה בגאון ובמיוחד כשיש לה קול כל כך יפה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"אל לנו להתבייש מלהראות את העוצמות הרוחניות והתרבותיות שלנו", הוסיף הרצוג בפגישה. "ולכן, מי שיודע - יודע למה ועד כמה הייתי מעורב. אני שמח מאוד שתהיי שם על הבמה ובטוח שתופיעי נהדר כי את זמרת נהדרת, כי יש צוות נהדר וכי אנחנו מאמינים בך. קולה של עדן יהדהד מקצה העולם ועד קצהו. אני בטוח ביכולות שלה ושמח שהיא תניף את דגל ישראל בגאווה, כי ככה צריך לעשות בכל מקום בעולם. כשאת תעלי על הבמה כולנו נהיה איתך, כל העם יהיה איתך, כל העולם היהודי, כל אוהבי ישראל, כולם יהיו איתך".

גולן שיתפה את הנשיא הרצוג בתחושת ההתרגשות שלפני התחרות. "יש לנו עם באמת אחד ויחיד", אמרה לו הזמרת. "אני מרגישה תמיכה עצומה מכולם וחום שנותן לי את הכוח הזה - לזוז ולהמשיך, וזה מדהים שאנחנו כמו משפחה אחת גדולה ואנחנו פה אחד בשביל השני. אנחנו פה ונשאר פה תמיד. אני מרגישה כבוד עצום שיש לי את הזכות הזאת, לעמוד שם על הבמה עם הקול שלי, ולהראות לכולם מי אנחנו ואת העם היפה שלנו".

"חשוב כל כך במיוחד בימים האלו שישראל תהיה על כל במה עולמית", אמרה רעיית הנשיא, מיכל הרצוג. "בין אם זה בספורט, בתרבות, באומנות - בכל מקום אנחנו חייבים שהקול הישראלי, ובמיוחד כשהוא קול מצוין, ישמע בקול רם מעל כל במה. למרות שאנחנו יודעים שזה לא יהיה קל, אנחנו סומכים עלייך עדן ואנחנו מגבים אותך. אני בטוחה שאת באמת תרגישי את הרוח הגבית של כולנו איתך".

משדרי חצי גמר האירוויזיון, שיתקיימו ב-7 וב-9 במאי וגמר האירוויזיון שיתקיים ב-11 במאי, ישודרו בכאן 11. לבקשת תאגיד השידור הישראלי, גולן תתמודד בחצי הגמר השני, נוכח סמיכות חצי הגמר הראשון ליום הזיכרון לשואה ולגבורה. בשבוע שעבר הוכרז כי הזמרת תעלה על הבמה כשיר מספר 14.

הפופולריים