"היהודים רודפים אותי": קנייה ווסט מסתבך בתביעה חדשה

"היהודים רודפים אותי": קנייה ווסט מסתבך בתביעה חדשה
עובד לשעבר בבית ספר פרטי בבעלות ווסט, מאשים את הראפר כי נהג להתבטא ברטוריקה אנטישמית ואנטי להט"בית בנוכחות התלמידים • לדבריו, ווסט השווה עצמו להיטלר "מינוס תאי הגזים", אמר כי הוא שונא יהודים והביע את רצונו לכלוא תלמידים בכלובים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קנייה ווסט, 21.03.24
צילום: גטי אימג'ס

הראפר ואיש העסקים האמריקני קנייה ווסט מואשם בהפצת תיאוריות קונספירציה אנטישמיות בבית הספר הפרטי שהקים, "אקדמיית דונדה". כך דיווחו הלילה (שלישי) כלי תקשורת בארצות הברית.

על פי הדיווח, עובד לשעבר במוסד הגיש היום תביעה לבית משפט בלוס אנג'לס ובה טען כי ווסט נהג לכנות אנשים כהי עור בכינויים בעלי אופי גזעני ולשבח באוזניהם את הצורר הנאצי. בנוסף נטען כי הראפר איים לפטר עובדים בגלל היותם "שמנים" והשתמש ברטוריקה אנטישמית ואנטי להט"בית בנוכחות תלמידים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בתביעה בת 47 העמודים טען התובע, טרוור פיליפס, שנכח בפגישה בה אמר ווסט כי "היהודים רודפים אותי" ו"היהודים גונבים את כל הכסף שלי". עוד נכתב בתביעה כי ווסט אמר לשני תלמידים שנכחו בפגישה כי הוא רוצה שיגלחו את ראשם וכי הוא מתכוון לבנות בשטח המוסד בית כלא בו יוכל לנעול תלמידים בכלובים.

בנוסף, בהודעת טקסט ששלח לתובע נטען כי ווסט השווה עצמו להיטלר "מינוס תאי הגזים". בפגישה אחרת אליה הוזמן על ידי ווסט במלון "נובו" במאליבו, הראפר שיבח לכאורה את הצורר הנאצי ואמר כי הוא שונא יהודים. "היהודים עובדים עם 'אדידס' כדי להקפיא את הכסף שלי", אמר לכאורה לפיליפס.

פיליפס טען עוד כי ווסט התעכב בתשלום לעובדים לאחר שחברת "אדידס" ניתקה עימו את קשריה העסקיים, בעקבות הערותיו האנטישמיות. אם לא די בכך, נטען גם כי ווסט התרברב בכך שהשתמש בשני מיליון דולר מתקציב המוסד לטובת חופשה פרטית בפריז.

פיליפס טען בתביעתו כי ראה בווסט "השראה" כשהחל לעבוד במותג הבגדים של הראפר Yeezy בנובמבר 2022. תוך זמן קצר החל לעבוד במוסד החינוכי, בו למדו בתו ואחיו הקטן. לדבריו, המתח בינו לבין ווסט הגיע לשיאו במאי 2023 כשהראפר השפיל אותו מילולית מול 100 איש ופרץ ב"התקף זעם ילדותי".

"בעוד קנייה ראה עצמו כאל או כמלך, במציאות הוא היה עריץ חם מזג, שנהג להתעלל נפשית ולשלוט בסובבים אותו", נכתב בתביעה. פיליפס, שסיים את עבודתו במקום באוגוסט 2023, טען בתביעה כי עבודתו עבור ווסט הובילה למצוקה פסיכולוגית ונפשית, השפלה, כעס וייסורים נפשיים. הוא תובע מהראפר פיצוי בסך 35 אלף דולר.

הפופולריים