בלעדי

אחרי הודעת הביטול: הסרט על פוליקר הוקרן בצו בית משפט

אחרי הודעת הביטול: הסרט על פוליקר הוקרן בצו בית משפט
אתמול החליט מכון הסרטים ברין מור כי לא יקרין את הדוקו "פוליקר: הילד שבי", בטענה כי "אינו מעוניין להצטייר כתומך בפעולות האחרונות והמתמשכות של ישראל" • "בואו נהיה ישירים: ניהלנו את כל העניין הזה בצורה לא טובה", מסר מכון הסרטים בתום ההקרנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה פוליקר
צילום: גבריאל בהרליה

אחרי הודעת ביטול הקרנת הסרט "פוליקר: הילד שבי", מכון הסרטים של ברין מור בפילדלפיה חזר הלילה (רביעי) מההחלטה בהוראת צו בית משפט - והסרט הוקרן. סרטם של אתי אנטה ויניב אמודאי, הוצג במסגרת פסטיבל הסרטים הישראלי של פילדלפיה שמתקיים בימים אלו.

"בואו נהיה ישירים: ניהלנו את כל העניין הזה בצורה לא טובה", נכתב בהודעה שפרסם המכון בתום ההקרנה. "הסכמנו לפסטיבל הסרטים לשכור אולם כפי שעשינו כבר כמה שנים, כדי להציג סרט דוקו לא פוליטי על מוזיקאי. בשל דאגה לשלום הציבור, החלטנו לבטל את ההקרנה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"פסטיבל הסרטים הישראלי הגיש צו מניעה להחלטה, בהוראת שופט ממחוז מונטגומרי בגין הפרת חוזה, והצטווינו להקרין את הסרט "הילד שבי" - וכך עשינו לבסוף. מכון הסרטים הוא מוסד המנוהל בידי בני אדם, גם אנחנו עושים טעויות והחלטות רעות. אנחנו מבינים שהמעשים שלנו פגעים והעליבו רבים".

"בעקבות ביטול ההקרנה, הפסטיבל פנה לבית משפט", מסרו מארגני הפסטיבל לכאן חדשות. "האולם קיבל צו מבית משפט שחייב אותו להקרין את הסרט. למרות שההודעה מהפסטיבל על קיום ההקרנה פורסמה ברגע האחרון, ההיענות הייתה גדולה והנהלת הקולנוע הסכימה להעביר את ההקרנה לאולם יותר גדול".

"הקרנת הסרט 'פוליקר: הילד שבי' הייתה בפני אולם מלא של יותר מ-200 צופים", הוסיפו המארגנים. "הסרט היה מצוין והקהל שיבח את הפסטיבל על הנחישות לא להיכנע לביטול ההקרנה. לפני ההקרנה התקיימה הפגנה נגד בית הקולנוע ולמען ישראל. אנחנו גאים שהצלחנו למנוע פגיעה בחופש הביטוי ובתרבות ישראלית".

פסטיבל הסרטים הישראלי של פילדלפיה מתקיים זו השנה ה-28. הפסטיבל הנוכחי החל בשבת האחרונה מתוכנן להתקיים עד ליום ראשון הבא. הפסטיבל, שמתקיים בהתנדבות וללא מטרות רווח, אינו פוליטי ומבוסס בעיקר על תרומות של אנשים פרטיים וחברות.

כאמור, אתמול לפנות בוקר (שעון ישראל) התבשר הפסטיבל כי מכון הסרטים מבטל את הקרנת הסרט, בטענה כי "אינו מעוניין להצטייר כתומך בפעולות האחרונות והמתמשכות של ישראל". בהודעת שפרסם, הסביר המכון את ההחלטה כי "הלך הרוח הציבורי הסלים לאחרונה עד כדי כך שהקרנת סרט של פסטיבל הסרטים הישראלי נתפסת בקרב רבים - יחידים ומוסדות בקהילה שלנו - כתמיכה בפעולות האחרונות והמתמשכות של ישראל".

הפופולריים